20212223242526
2728293031

18. listopad 2012 12:55

Dokopnou přibrzdil půltucet gólů a další zranění z Lužců

Jestliže se dohoda o přeložení zápasu z neděle na sobotu před několika týdny mezi oběma kluby nesla oboustranně v přátelském duchu, samotný zápas byl pak zcela o něčem jiném. Zraněními zdecimovaná Čechie dorazila do Lužců sice autobusem, ale pouze s nezbytným počtem hráčů a hrstkou fanoušků...
Utkání začali hosté velice dobře a od začátku udávali tempo hry. Úvodní branku vstřelila Čechie v 11. minutě, kdy M. Milfait skvělou kolmicí uvolnil s chutí hrajícího Pateru a ten otevřel skóre zápasu - 0:1. Za dalších deset minut přidal Krob z trestného kopu druhý gól. Hosté si vytvářeli další šance, ale zakřiknutým domácím již gól nevstřelili (Patera, Pém). Naopak. Domácí snížili z penalty na 1:2 a jejich pověstný důraz na hranici faulů s přibývajícími minutami postupně začal slavit úspěch. Zakrátko bylo vyrovnáno a těsně před poločasem strhl vedení na stranu domácích bombou zpoza šestnáctky Mašek - 3:2.
Do druhé půle nastoupili hosté pouze s deseti hráči. Ze hry totiž musel s prasklým nehtem na krvácejícím palci a podezřením na zlomeninu prstu po nešetrném a nepotrestaném zákroku domácích odstoupit Pém... Čechie se sice snažila o vyrovnání, ale marně. Lužce ve druhé pětačtyřicetimumutovce přidaly další tři branky, jednu více než šťastnou a další neregulérní... Mohutné protesty hostujícího tábora však byly zbytečné a marné. Rozdílný metr v posuzování jednotlivých zákroků a udělování žlutých karet sílil, přestože byl zápas prakticky rozhodnut... Oba tábory si „naštěstí" včas uvědomily, proč zápas přeložily z neděle na sobotu a emoce pomalu, ale jistě, začaly ubírat na intenzitě... Hosté prohráli další zápas, vítězství slavili důrazní domácí. Oba tábory se shodly na tom, že nejslabším článkem na hrací ploše byl tentokrát zcela jasně rozhodčí...

Lužce - Nový Jáchymov - 6:2 (3:2).