20212223242526
2728293031

25. listopad 2012 19:08

Pro letošek dobojováno, podzim završila prohra na domácím trávníku

Už několik sezón si fotbalová Čechie nepřála zimní přestávku jako sůl aneb právě tak, jako letos. Zraněními a také pracovními „šichtami" zdecimovaní fotbalisté Nového Jáchymova doslova „lepí" poslední dobou sestavu, jak se dá... Ani tentokrát tomu nebylo jinak. Mezi tyče se po dlouhé době postavil Lukáš Juppa, v obraně se po čase znovu objevil Pavel Mašek, celých devadesát minut podruhé za sebou odehrál Marcel Plachý a vůbec poprvé naskočil v letošním ročníku Martin Moravec. Aby toho nebylo málo, hned v úvodu zápasu odstoupil (tentokrát z pole) pro bolestivé zranění kolena jindy gólman Kamil Palek, s pořádným „koňarem" z Lužců odehrál zápas Michal Milfait a pro stejné zranění tentokrát musel dvacet minut před koncem „z placu" Jan Havel. Do hry tak museli chtě nechtě se zraněními naskočit nejprve Tomáš Král a pak i Aleš Havelka.
Zápas samotný začal pro Čechii hodně nešťastně, když  prudkou přihrávku hostí v tísni nasměroval do vlastní sítě Havel - 0:1. Po rohovém kopu Kroba se z premiérové branky zanedlouho radoval Marcel Plachý - 1:1. Nižborské béčko posílené (na rozdíl od domácích)  zdařilou dokopnou udeřilo do přestávky podruhé. Míč dopravil do sítě kapitán hostí Boubín - 1:2.
Druhý poločas byl vyrovnaný a Čechie se dočkala zaslouženého vyrovnání, když Krob suverénně proměnil trestný kop - 2:2. Hosté chystali střídání, ze hry měl odejít V. Matějka, ale právě tento hráč prostřelil zblízka bezmocného Juppu - 2:3. Hrací plochu nakonec opustil bývalý dorostenec Čechie Adam Kuchař a V. Matějka v samotném závěru pojistil vedení Nižbora svým druhým gólem - 2:4. Na více se už bojující torzo jáchymovské sestavy nezmohlo, a tak poslední letošní utkání ukončil závěrečný hvizd konečně přesného a pozorného rozhodčího Krbce.
Pokud by snad někdo přemýšlel a pátral v paměti, kteří z hráčů oproti úvodním zápasům sezóny tentokrát chyběli, pak tady je malá nápověda: Miloslav Zábranský, Miroslav Zíma, Martin Pelc, Petr Pelc, Michal Vlček, Lukáš Patera, Jiří Pém, Jacob Odeesho Yaqo, Václav Cimpa ...

Nový Jáchymov - Nižbor „B" 2:4 (1:2).