20212223242526
2728293031

28. duben 2013 20:55

Na "kdyby" se nehraje, na jaře přišla první porážka Čechie

Fotbalisté Nového Jáchymova měli na Svaté dostatek příležitostí k tomu, aby zápas dovedli do vítězného konce. Bohužel, nestalo se... Už v 5. minutě měl namísto přihrávky volit raději „sobecky" zakončení v šestnáctce Odeesho Yaqo. Za dvě minuty Paterovu dobře mířenou střelu s námahou vytlačil na roh domácí gólman Falc. Čechie měla navrch, jenže v zakončení nadále tápala. Když pak ve 24. minutě trefil zblízka tyč Pém, trest na sebe nenechal dlouho čekat. Ve 33. minutě chyboval v rozehrávce Odeesho Yaqo a po odraženém míči od tyče se poprvé prosadil domácí Fuxa - 1:0. Slabší chvilku si už za dvě minuty vybral domácí brankář Falc a Žalud tak měl za povinnost dopravit míč do opuštěné branky - 1:1.
Bojovný zápas se hrál i ve druhém poločase a nutno přiznat, že bojovnost byla největší zbraní domácího týmu a nakonec byla také hlavním faktorem jejich vítězství. Do vedení však šli nejprve hosté, když v 63. minutě Spurný po tvrdé střele nakonec sám zvládl také dorážku a bylo to 1:2. Radost hostí netrvala dlouho. Fuxa po rohovém kopu potvrdil pověst vynikajícího hlavičkáře a bylo srovnáno - 2:2. Hop nebo trop, tak nějak lze popsat další minuty. Rozhodnutí přišlo devět minut před koncem. Gólman Palek neudržel v náručí střelu z trestného kopu a Fuxa více než lacinou dorážkou poslal Svatou do vedení 3:2. Tento stav v nervózním závěru a často přerušované hře vydržel až do konce a Čechie tak na jaře poprvé prohrála. Co naplat, přestože si Svatá nevytvořila během devadesáti minut prakticky žádné šance, dala nakonec o jeden (vítězný) gól navíc...

Svatá - Nový Jáchymov 3:2 (1:1).

Branky: 35. Žalud, 63. Spurný. Rozhodčí: Marx. ŽK: Spurný, Pém. Diváků: 120.
Sestava: Palek - Odeesho Yaqo, Cimpa, M. Milfait, Havel (71. Bartoš) - Patera, Krob, Zábranský, Spurný - Žalud, Pém. Realizační tým na střídačce: Petr Milfait, Marcel Plachý.

Další (odložené) utkání sehraje Čechie na Tetíně (středa 1. května od 14 hodin).