20212223242526
2728293031

01. květen 2013 20:26

Čechie odvetu s Tetínem zvládla a odváží domů všechny tři body

Odčinit nedělní porážku na Svaté o oplatit soupeři srpnovou prohru, s takovými plány odjížděli fotbalisté Čechie ke středečnímu odloženému utkání  14. kola III. třídy odd. „A" na Tetín. Stejně jako na Svaté měli hráči Čechie častěji míč na svých kopačkách a udávali tempo hry. Vytvořili si i řadu šancí, jenže koncovka v posledních dnech není jejich silnou stránkou... Už ve 14. minutě trefil Bartoš tyč, po ní neuspěl v první dorážce Spurný a po něm ani Cimpa. Za tři minuty se již skóre měnilo. Parádní kombinační akci po ose Pém - Patera - Spurný zakončoval svým premiérovým mistrovským gólem v dresu Čechie Bartoš - 0:1. Z vedení se však hosté dlouho neradovali. Po rychlém brejku Tetína bylo ve 21. minutě vyrovnáno - 1:1. V závěru poločasu odpověděli rychlým výpadem také hosté, po centru Kroba ale skončil Spurného lob pouze na břevně tetínské svatyně.
Druhá půle byla více než fotbalovější spíše bojovná, územní převahu však měli i nadále hosté. A tak otázkou bylo, komu se podaří strhnout vedení na svoji stranu. To se nakonec povedlo Čechii, když Pémovu přihrávku v 66. minutě zužitkoval dorážkou Cimpa - 1:2. Hosté mohli přidat pojistku střídajícím Cihelkou, ale jeho „koníček" branku minul. Naopak, domácí dostali v posledních okamžicích utkání na hranici šestnáctky možnost trestného kopu, ale naštěstí s ním nenaložili zrovna nejlépe. Čechie tak po zásluze odváží z Tetína všechny tři body.

Tetín  - Nový Jáchymov 1:2 (1:1).

Branky: 17. Bartoš, 66. Cimpa. Rozhodčí: Špicl. ŽK: Spurný, Pém, Cimpa. Diváků: 70.
Sestava: Palek - Odeesho Yaqo, M. Milfait, Zábranský, Havel  - Patera, Krob, Bartoš, Spurný - Cimpa (77. Cihelka), Pém (89. T. Král). Realizační tým na střídačce: Petr Milfait, Aleš Havelka.

Další utkání sehraje Čechie na svém hřišti v neděli 5. května od 17 hodin proti Srbsku.