22232425262728
2930

09. květen 2013 21:36

Fotbal nemá logiku, na nedělní bídu byla středa nakonec krátká

Na promáčeném a hodně těžkém terénu se hrál v další středeční dohrávce velice pohledný fotbal. Čechie mohla otevřít skóre v 16. minutě, ale Žalud neměl seřízenou mušku a přestřelil. Domácí tak záhy trestali a nutno dodat, že z pohledu hostů hodně laciným gólem. Špatné řešení rozehrávky zadních řad znamenalo vedení rezervy AFK - 1:0. Svižný a bojovný fotbal se hrál i v dalších minutách a zdálo se, že tento stav vydrží až do poločasu. Dvě minuty před přestávkou ale domácí udeřili podruhé. Po rohovém kopu a následné hlavičce domácích se skóre měnilo - 2:0.
Druhý poločas nabídl ještě kvalitnější hru z obou stran a více z ní měli rozhodně hosté. Soustavný tlak Čechie vyústil v řadu šancí, ale gól ne a ne přijít... Až Paterův únik z levé strany rozdmýchal naděje hostí a zanedlouho byl stav 2:1. Čechie nadále útočila a měla další možnosti. V koncovce chybělo málo a odpověď na otázku, proč se poté po faulu na Havla nekopala za doprovodného souzvuku obou hráčských laviček penalta, zná jen hlavní arbitr tohoto duelu... Hosté nadále útočili, měli dostatek sil, ale jejich sympatický herní projev nebyl gólově zhodnocen. A tak Loděničtí v závěru utkání svoji druhou šancí ve druhé půli (první bravurně zneškodnil brankář Palek) přetavili v dvougólové vedení. Ani v této chvíli hosté zbraně nesložili a v 88. minutě si po delší době zaviněné zraněním vylepšil střelecká čísla střídající Petr Pelc. Dalekonosný Krobův centr jmenovaný hlavou ve výskoku parádně trefil a vykřesal jiskřičku naděje - 3:2. Tu však domácí uhasili v první minutě nastavení - 4:2.
Že fotbal nemá logiku, tvrdil už legendární Tomáš Pospíchal. V neděli Čechie vyhrála 8:3, přestože předvedla hodně rozpačitý, nezodpovědný, místy až lajdácký výkon. Ve středu bojovala, kombinovala, dřela do poslední chvíle, herní projev navíc často potěšil oko fanouška, ale v tabulce naopak o stupínek spadla níže...

Loděnice B  - Nový Jáchymov 4:2 (2:0).
Branky: 49. Patera, 88. Pelc P. Rozhodčí: Kušo. Diváků: 70.
Sestava: Palek - Odeesho Yaqo, M. Milfait, Zábranský, Havel - Patera, Krob, Pelc M. (46. Vlček), Spurný, Žalud (66. Pelc P.) - Cimpa. Realizační tým na střídačce: Petr Milfait, Marcel Plachý, Tomáš Král.

Další utkání sehraje Čechie v Hudlicích v neděli 12. května od 17 hodin.