20212223242526
2728293031

11. červen 2013 21:59

Na umělce přestřelka a po ní oslavy Ostrovanů

Odložené utkání s Ostrovanem Zadní Třebaň se původně mělo hrát v Novém Jáchymově, ale vydatný pondělní déšť znovu zaúřadoval, a tak pro klubovou pokladnu v jarní části již podruhé bolestivý verdikt funkcionářů znamenal narychlo zorganizovaný přesun na umělou trávu do Berouna...
Hosté ze Zadní Třebaně před samotnou dohrávkou trápily mnohem vážnější obavy než vidina postupu do okresního přeboru (totálně zatopené hřiště v obci), a tak bez problémů s pochopením přistoupili na přestěhování dějiště úterního zápasu Na Máchovnu.
V prvním poločase byl Ostrovan pohyblivější, ale s koncovkou byl na štíru. Už v 5. minutě vychytal první tutovku hostů gólman Čechie Palek. Na opačné straně svůj únik nezúročil v gólový bonus Patera, neujala se ani chytrá střela Spurného. Hosté po několika zmařených střeleckých pokusech "vydráždili" fotbalové bohy zejména tutovkou neúnavného Bacílka pět minut před přestávkou, který zblízka lehkou střelou prověřil Palkovu náruč... Zákonitě tak přišel trest. V posledních vteřinách první půle se po hraniční ofsajdové situaci prosadil dorážkou P. Pelc - 0:1.
Druhý poločas přinesl gólové hody. Hned v úvodu chyboval Krob a Bacílek tentokrát šancí nepohrdl - 1:1. Skóre se změnilo v 56. minutě, kdy Vlček s notnou dávkou štěstí z trestného kopu znovu poslal Čechii do vedení - 2:1. Hosté zbraně nesložili. Palek nejprve včasným vyběhnutím donutil soupeře zbrkle zakončit, za pět minut však chyboval i on, když mu míč po rohovém kopu Ostrovanů vypadl z rukou a dorážka z metru už byla pro změnu skóre spíše jen symbolická - 2:2. Za další minutu šli Ostrované poprvé do vedení. Jejich rychlá akce zapadla do scénáře zápasu "hop nebo trop" a dorážka z malého vápna po zpětné přihrávce znamenala změnu stavu - 2:3. Zadní Třebaň byla při chuti a tušila, že je blízko postupovým oslavám. Snad i proto lehkovážně se stoprocentní šancí naložil zakrátko po sólu Bacílek, který k úžasu všech zamířil vedle... Starosti do postupové matematiky hostů zanedlouho dostaly další trhlinu. Trestný kop Čechie - neomylná a výstavní levačka Kroba do šibenice znovu zkazila radost hráčům od Berounky. Vůle po vítězství hostí umocněná v závěru nezodpovědnou hrou Čechie brzy slavila úspěch. Sedm minut před koncem Palek nejprve skvěla vyrazil, ale početní převaha hostů v domácí šestnáctce znamenala opět radost jak pro hráče v oranžových dresech, tak pro pětičlennou, často vulgární skupinku příznivců hostí. Domácí fans hnali Čechii za vyrovnáním, ale marně... Snaha po vyrovnání dostala v poslední minutě ránu do vazu. To Ostrovan vstřelil pojišťující gól - 3:5. Ten byl předzvěstí dalších oslav a fotografování mužstva, které, stejně jako Čechie před třemi lety, postupuje mezi okresní elitu z druhého místa... Gratulujeme!

Nový Jáchymov - Zadní Třebaň 3:5 (0:1).
Branky: Pelc P., Vlček, Krob. Rozhodčí: Vlachopulos. ŽK: Pelc P.. Diváků: 60
Sestava: Palek - Odeesho Yaqo, Milfait M., Krob, Havel (46. Bartoš) - Patera, Spurný, Žalud, Vlček - P. Pelc (78. M. Pelc), Pém. Realizační tým na střídačce: Petr Milfait, Marcel Plachý.

Další utkání sehraje Čechie na domácím trávníku netradičně v sobotu 15. června a v netradiční čas (od 14 hodin) proti Lužcům. Jedná se o poslední utkání sezóny 2012/2013.