20212223242526
2728293031

17. červen 2013 07:09

Sezónu 2012 - 2013 podtrhla domácí dvouciferná kanonáda

Po dohodě obou soupeřů se zápas odehrál již v sobotu od 14 hodin. Už ve 3. minutě přes protesty hostů potrestal z penalty faul na Spurného Krob - 1:0. Za tři minuty bylo vyrovnáno, na středové čáře ztratil míč Milfait a po brejku hostů zase marně reklamovali ofsajd domácí - 1:1. Čechie se hnala do útoku, při chuti byl zejména Spurný, který zásoboval gólmana hostí Hnátka štiplavými střelami, jednou trefil i tyč. Tutovku ke změně stavu měl P. Pelc, ale z metru po zpětném centru branku přestřelil. Podobně naložil s dobrou příležitostí také Patera. Z tlaku Čechie nevytěžila nic a udeřilo na opačné straně. Dlouhý výkop Hnátka domácí obrana podcenila a nejlepší a jak se později ukázalo zřejmě také nejrozumější a nejuznalejší hráč hostí Dušek otočil stav na 1:2. Zmařené šance na straně domácích se rodily jako houby po dešti. Své by o tom mohli vyprávět Patera či Vlček, kteří odmítli vyrovnání, a tak se muselo čekat až na 35. minutu, kdy sraženou střelu Patery dorazil za záda gólmana P. Pelc - 2:2. Vedení zpátky si již za další tři minuty sebral vydařenou střelou zpoza šestnáctky Krob - 3:2. Za další minuty chybovala také stoperská dvojice hostů a svým druhým gólem trestal P. Pelc - 4:2. To v první půli ještě nebylo vše. Na hru totálně nesoustředění hosté dopláceli na svůj přístup i ve 42. minutě, kdy Vlček z těžkého úhlu dopravil míč za brankovou čáru - 5:2.
V začátku druhého poločasu velká část hostujícího tábora reklamovala vehementně, i když dost naivně, ofsajd a do střelecké listiny se zapsal také M. Pelc, který o půli vystřídal svého bratra - 6:2. Po přesném pasu Kroba se šancí tentokrát suverénně naložil po sóle zakončující Patera - bylo to už 7:2. Euforii v domácích řadách přibrzdil svým třetím gólem v utkání střelou z hranice šestnáctky Dušek - 7:3. Brankostroj domácích se ovšem nezastavil a narůstající stav nesl těžce soupeř... Nervy na uzdě neudržel zejména brankář Hnátek, který dvakrát vztekle zakopl míč za protější břeh potoka a napodruhé byl po protestech již červenou kartou vykázán do kabin. Premiéru si tak na jaře konečně, i když trochu nečekaně, odbyla časomíra resp. její dvouciferné skóre. Góly Patery, Péma, Bartoše a Cimpy následně určily účet zápasu, který se zastavil na divokém skóre 11:3.

Nový Jáchymov - Lužce 11:3 (5:2).
Branky: Krob 2 (1x PK), Pelc P. 2, Patera 2, Pém, Cimpa, Pelc M., Vlček, Bartoš. Rozhodčí: Krbec. ŽK: Krob. Diváků: 75.
Sestava: Palek - Odeesho Yaqo, Milfait M. (56. Zábranský), Cimpa, Havel - Patera, Krob, Spurný (55. Bartoš), Vlček - P. Pelc (46. M. Pelc), Pém. Realizační tým na střídačce: Petr Milfait, Marcel Plachý.

Fotbalisté Čechie touto cestou děkují všem svým příznivcům a sponzorům za přízeň v sezóně 2012 - 2013.

e-mail: p.milfait@atlas.cz