20212223242526
2728293031

01. září 2013 21:43

Stejně jako vloni poslala stará garda Frantovi vítězství

V sobotu 31. srpna proběhl v Novém Jáchymově tradiční turnaj starých gard. Letos se hrál již třetí ročník Memoriálu Františka Spurného za účasti domácí Čechie, Hýskova, pražských Řep a policistů z Českých Budějovic.
Úvodní dva zápasy o postup se hrály 2 x 40 minut, zápasy o konečné umístění na žádost většiny "starých pánů" 2 x 35 minut. Zápasy rozhodovala trojice rozhodčích: Vladimír Chvátal - Jan Špicl - Martin Špicl.
Turnaj rozehrály staré gardy Hýskova a Sokola Řepy a nutno poznamenat, že se na hrací ploše mnohdy jiskřilo více, než bylo zdrávo. Z postupu do finále se po 80 minutách radovali hráči z Prahy, kteří zvítězili těsně 4:3. Ve druhém dopoledním duelu nastoupila Čechie proti SKP České Budějovice. V utkání se naštěstí "horké" hlavy nenašly a domácí vcelku pokojně dokráčeli k vítězství v poměru 6:4.

Před tímto duelem proběhla velká gratulace k životnímu jubileu Františka Voříška, který v úterý 27.8.2013 oslavil šedesátku. O pár dnů později se k této gratulaci připojujeme ještě jednou prostřednictvím těchto stránek, neboť Franta má lví podíl a obrovskou zásluhu na tom, jak v dnešní době fotbalový areál Čechie vypadá... takže, Franto, ještě jednou díky a hlavně VŠE nejlepší, hodně zdraví a fotbalového elánu do dalších let.

Odpolední zápas o třetí místo přinesl poměrně snadnou záležitost pro Hýskov, který porazil Jihočechy snadno 6:2. V samotném finále, po uctění památky Františka Spurného, byla hra dlouho vyrovnaná, ale Čechie si nakonec výhrou 2:0 zajistila ten největší a také nejhezčí broušený pohár.