20212223242526
2728293031

08. září 2013 20:31

Nedělní kanonáda na Mořině, desítka byla na dosah

Už, už to vypadalo, že zápas na Mořině bude mít podobný scénář jako před týdnem domácí duel proti Chyňavě. Nespočet zahozených šancí naštěstí fotbalisty Čechie tentokrát mrzet nemusí...
Již ve 2. minutě vysunul Pém do sóla Pateru, ten však v neděli neobul střelecké kopačky. Další velkou šanci po pár vteřinách spálil také Martin Pelc, a tak skóre otevřel až v 5. minutě přes celou branku hlavičkující Cimpa - 0:1. Za další tři minuty si M. Pelc vše vynahradil a vstřelil druhou branku Čechie - 0:2. Chybná rozehrávka na vlastní polovině však posadila do sedla domácí, kteří ze své první šance nezaváhali - 1:2. V 15. minutě mohlo být vyrovnáno, ale brejk Mořiny skončil vysoko nad brankou Palka. Střelecké trápení hostů podtrhl po půlhodině hry Vlček a z domácího gólmana se pomalu začal rýsovat postrach Čechie... Spurného rána mířila rovněž do brankáře, a tak uklidnění do jáchymovského tábora přinesla až Vlčkova dorážka k tyči ve 32. minutě - 1:3. Do poločasu mohl přidat gól ještě Patera, ale své druhé sólo rovněž nedotáhl do konce. Trestat mohli domácí, kteří po dlouhé době díky lajdácké hře hostů nevyužili uvnitř šestnáctky dobrou palebnou pozici.
Druhá půle byla pro fanoušky Čechie o poznání veselejší. Pas Spurného ve 47. minutě zakončil Vlček - 1:4. Zvýšit vedení mohli po chvilce Patera a po něm dorážející P. Pelc, ale gól nepadl. Až v 57. minutě si po skvělém sólu dokonale vychutnal gólmana Pém a ukázal cestu spoluhráčům, jak na brankáře domácích - 1:5. Zcela opačnou taktiku za další dvě minuty ale zvolil M. Pelc, jehož bomba zpoza šestnáctky skončila v levé šibenici domácí branky - 1:6. Zakrátko napodobil Péma hokejovým blafákem také Vlček a bylo to 1:7. Domácí mohli snížit za deset minut, ale z pokutového kopu trefili pouze levou tyč! V 78. minutě poslal dlouhý centr do vápna M. Milfait a v roli zakončovatele se tentokrát ocitl i P. Pelc - 1:8. Konečnou podobu dal výsledku zkušeně proměněnou penaltou střídající Cihelka - 1:9.

Mořina - Nový Jáchymov 1:9 (1:3).
Branky: Vlček 3, M. Pelc 2, P. Pelc, Cimpa, Pém, Cihelka /PK/. Rozhodčí: Bidšovský. ŽK: Krob, Cihelka. Diváků: 100.
Sestava: Palek - P. Pelc, M. Milfait, Cimpa, David - Patera, Krob, M. Pelc, Spurný (69. T. Král) - Pém (71. Havelka), Vlček (72. Cihelka). Realizační tým na střídačce: Petr Milfait, Marcel Plachý.

Další utkání sehraje Čechie v neděli 15. září od 17 hodin doma proti Tmani.