20212223242526
2728293031

29. září 2013 19:54

Bez morálky se body sbírají těžko ...

Utkání proti Lužcům bez vykartovaných hráčů (Spurný, Pém) a "šichtaře" Vlčka začalo pro Čechii slibně. Krobův milimetrový pas ve 3. minutě důrazným způsobem zakončil přesnou střelou k tyči Žalud - 1:0. Krob zkoušel přelstít brankáře hostí lobem v 9. minutě, ale gólman soupeře vytlačil na poslední chvíli míč zpod břevna na roh. Pak si však Čechie laxním přístupem, nedůrazem v osobních soubojích a především vyčítáním vlastních chyb začala zadělávat na malér. Ten také zákonitě přišel v 16. minutě, když soupeř Kučerou vyrovnal - 1:1. Za deset minut vyslal přesný pas M. Milfait na Davida, ten přihrál Žaludovi a jednoduchost fotbalu podtrhl přesnou střelou k tyči znovu Žalud - 2:1. Kdo si myslel, že Čechie ovládne hru, byl na omylu. Ve 28. minutě předvedl svůj, dnes již tradiční, zkrat (tentokrát potrestaný) Krob a musel předčasně do sprch! Zlomový okamžik zápasu, jak se ukázalo v dalším průběhu utkání... Hosté vyrovnali osm minut před přestávkou Šilhavým na 2:2.
Hosté si v přesile o jednoho muže nevytvořili převahu, naopak. Domácí se i v deseti snažili strhnout vedení na svoji stranu, ale marně. Největší příležitost promarnil po Žaludově přesné přihrávce střídající Joukl, který z dobré pozice branku minul... I v početní nevýhodě Čechie stále pomýšlela na bodový zisk, ale škrt přes její plány udělal až hluboko "ofsajdově" zapomenutý David, který Kučerovi dopřál podruhé gólovou radost - 2:3. Když Mařánek vsítil čtvrý gól Lužců, bylo s domácími opravdu zle... I tak Čechie dál alespoň srdnatě, když už nemohla fotbalově,  bojovala... A když z hrací plochy odstoupil po zranění v 75. minutě P. Pelc, torzo jáchymovské sestavy se "smrsklo" na devět... Paradoxně si v tomto počtu Čechie dokázala po zbylý čas vytvořit mírnou územní převahu, která byla ještě umocněna v 86. minutě vyloučením hostujícího gólmana. Tvrdě hraný zápas podtrhl svým vyloučením po dalším ostrém zákroku v poslední minutě hostující Kučina... Pátý gól hostujícího kapitána Hůly v 92. minutě už jen potrestal domácí předzápasové plány, které znovu zhatila především vlastní nedisciplinovanost... Ta má své kořeny už v předešlých zápasech, nyní došlo pouze na její pokračování...
Závěrem se sluší alespoň poděkovat za hlasité povzbuzování domácím příznivcům, kteří snad do dalších zápasů svůj tým nezatratí...

Nový Jáchymov - Lužce 2:5 (2:2).
Branky: Žalud 2. Rozhodčí: Šnajdr. ŽK: Joukl. ČK: 28. Krob. Diváků: 110.
Sestava: Palek - T. Král, M. Milfait, Cimpa, Havel (48. Joukl) - Patera, Krob, M. Pelc, David - P. Pelc, Žalud. Realizační tým na střídačce: Petr Milfait, Marcel Plachý, Miroslav Zíma.

Další utkání sehraje Čechie v sobotu 5. října od 16:00 hodin na Tetíně.