20212223242526
2728293031

27. říjen 2013 18:29

Konečně! Čechie přehrála klasické béčko soupeře až v závěru...

Čechie čekala na výhru dlouhý čas. Ani tentokrát to neměla lehké... V zápase proti „klasickému" béčku soupeře, jehož „A" tým hrál ve stejnou dobu, měla územní převahu, ale prakticky celý zápas se obávala o výsledek!
Jako první se v utkání osmělil M. Pelc, jehož střelu v 6. minutě gólman hostí zlikvidoval. Za dvě minuty už příznivci Čechie jásali. Rohový kop Bartoše „uklidil" do sítě hlavičkující Vlček - 1:0. Po chvilce měl příležitost z brejku Pém, ale nedal, neuspěl ani M. Pelc z trestného kopu, a tak se poprvé ozvali hosté. Boubína však vychytal pozorný Palek! Další příležitost měl Bartoš po akci Patery, ale nedal. Neujala se ani bomba Vlčka, kterou Brožovský kryl! Na druhý gól se tak čekalo až do 34. minuty, kdy dobrou souhru domácích přetavil ve dvoubrankový náskok Pém - 2:0. Těsně před přestávkou se však trefil nižborský Boubín, který stanovil poločasový výsledek - 2:1.
Druhá půle začala znovu tlakem Čechie. Jenže M. Pelc se svou příležitostí naložil hodně zbrkle, poté ideálně vysunul Spurný Vlčka, který však se zakončením otálel tak dlouho, až mu míč sebral gólman hostí... Vzápětí našla Paterova rána jen náruč gólmana Nižboru a zápas byl i nadále otevřený. Brožovský v brance byl pozorný i při střele Spurného, vzápětí vychytal i Vlčka. Převaha Čechie byla viditelná, ale stále neproduktivní. Klid do domácích řad přinesla až načasovaná ideální přihrávka Bartoše střídajícímu rozběhnutému Davidovi, který konečně rozvlnil síť - 3:1. S hosty tento gól hodně „zamával"... Zbytečné složitosti v šestnáctce Nižboru z předešlých minut v samotném závěru nahradily rychlé přihrávky a „ťukes" Čechie zakončoval Spurný - 4:1. V nastaveném čase pečetil po dalším sehraném „biliáru" střelou od tyče Vlček - 5:1.
Čechie se tak po dlouhém čekání v takřka kompletní sestavě (... konečně ...) dočkala zaslouženého vítězství a připsala si na své konto důležité tři body.

Nový Jáchymov - Nižbor B 5:1 (2:1).
Branky: Vlček 2, Pém, Spurný, David. Rozhodčí: Závora ŽK: Spurný, Mašek. Diváků: 90.
Sestava: Palek - T. Král, M. Milfait, Cimpa, P. Pelc (71. Havel) - Patera, Spurný, M. Pelc (74. David), Bartoš - Pém (61. Žalud), Vlček. Realizační tým na střídačce: Jakub Krob, Marcel Plachý, Petr Milfait.

Další utkání sehraje Čechie v neděli 3. listopadu od 14:00 na Svaté.