20212223242526
2728293031

03. listopad 2013 19:34

Skvělý výkon Čechie a sladká odměna v podobě sedmi gólů

Když hosté již ve 2. minutě ohrozili branku po střele Kroba a za další dvě minuty předvedli v šestnáctce Svaté neskutečný závar před brankou končící střelou do pravé tyče, bylo jasné, že Čechie má obrovskou chuť po vítězství. Nový Jáchymov přijel na Svatou sice bez M. Pelce, Cimpy, Patery či Žaluda, ale již s Krobem a také znovunavrátilcem Jacobem Odeesho Yaqo, který zápas na levém „beku" odehrál s chutí a ve velkém stylu...
První branku zápasu po centru Spurného „zpod meze", po kterém se marně natahoval Pém, nakonec vstřelil v 8. minutě prakticky do prázdné branky s chladnou hlavou dobíhající David - 0:1. Dalším přízemním centrem kapitána Čechie už hráč s číslem 8 ve 20. minutě nepohrdl aneb Pém se krásně položil do přihrávky Spurného a Čechie vedla o dvě branky - 0:2. Když za další čtyři minuty „naládoval" do svých kopaček střelný prach z dobrých 22 metrů Vlček, bylo s domácími ještě hůř - 0:3. Čechie hrála s velkou chutí, dobře kombinovala, více než kdy jindy byla o poznání důraznější v osobních soubojích a její drtivý tlak zákonitě sílil... Bartošova promyšlená akce a následná ideální přihrávka vybídla ke skórování Vlčka, který tváří v tvář gólmanovi Svaté nezaváhal - 0:4. Pozorná obrana hostí za zády s gólmanem Palkem domácím hráčům nepovolila prakticky vůbec nic, a tak první poločas skončil zcela jasně a naprosto zaslouženě čtyřbrankovým vedením Čechie!
Brankář Palek musel vážněji zasahovat až v 54. minutě po trestném kopu domácích a stále držel čisté konto. V 60. minutě předvedla Čechie parádní „ťukes", do kterého se zapojilo šest hráčů, tím sedmým se stal Pém, jehož ukázková „načechraná" levačka skončila v šibenici gólmana Falce - 0:5. Hosté chuť po dalších gólech neztratili a stále mysleli především na útok. Šestou branku v pořadí a svůj hattrick zároveň zkompletoval Vlček - 0:6. Do té doby prakticky neškodní domácí zahrozili Burešem, jehož sražená střela skončila pro hosty se štěstím těsně vedle pravé tyče Palkovy svatyně... Čechie v poslední čtvrthodince hodně ubrala ze svých obrátek a do její hry se na pár minut vloudila nepřesnost. Tu však nakonec utnul dvě minuty před koncem střídající P. Pelc, který si hokejovým blafákem doslova vychutnal domácího gólmana a dal výsledku konečnou podobu - 0:7.
Čechie tak zcela suverénně, za četné podpory svých příznivců, i v nepříznivém počasí podala velice dobrý výkon, který korunovala vysokým vítězstvím.

Svatá - Nový Jáchymov 0:7 (0:4).
Branky:
Vlček 3, Pém 2, David, P. Pelc. Rozhodčí: Chvátal. Diváků: 90.
Sestava: Palek - Odeesho Yaqo, M. Milfait, T. Král, Havel - Spurný, Bartoš, Krob, David - Pém (64. P. Pelc), Vlček. Realizační tým na střídačce: Petr Milfait, Marcel Plachý.

Další utkání sehraje Čechie v neděli 10. listopadu od 14:00 hodin doma s Broumy.