20212223242526
2728293031

10. listopad 2013 20:06

Po venkovní kanonádě přišlo těsné, ale zasloužené domácí vítězství

Po výborném výkonu na Svaté, nastoupila domácí Čechie v dalším „podkrušnohorském" derby proti Broumům bez M. Milfaita a bratrů Pelců. Hosté nastoupili do zápasu s enormním nasazením, které jim však vydrželo pouhé tři minuty. Pak již hru zcela ovládla domácí Čechie a šance se začaly množit jako houby po dešti.  Tu první promarnil již v 7. minutě po kiksu hostující obrany Vlček, který postupoval ze středového kruhu sám na gólmana Broum, jenž ale skvěle vyrazil na roh! Za další dvě minuty potáhl akci po proudu potoka Patera, vysunul Péma, ale gólman hostí opět bravurně vyrazil! Zahrávaný rohový kop „zadělal" na další tutovku domácích, jenže Péma na brankové čáře opět zázračně vychytal Bednář! Když Krob ideálně v 10. minutě vysunul Pateru a poslední slovo měl opět broumský gólman, zápas silně připomínal utkání s Chyňavou... V tu chvíli se již v hledišti špitalo o tom, že by promarněné šance mohli domácí mrzet a že by „chyňavské symbióze" scházela už jen neproměněná penalta. Když po půlhodině hry Bednář skvěle i napodruhé vychytal Vlčka, průběh zápasu zapadal do zmiňovaného scénáře... Čechie se neprosadila ani ve 33. minutě, kdy Odeesho Yaqo senzačně udržel po dlouhém sprintu míč u rohového praporku na hrací ploše, pronikl do šestnáctky hostí, ideálně našel Bartoše, ale ani tentokrát se skóre po zásahu Bednáře neměnilo... Za další tři minuty už na pokutový kop skutečně došlo. Po faulu na Spurného si míč „na puntík" postavil Vlček a „Chyňava" byla rázem zapomenuta - penaltu totiž Čechie proměnila a ujala se vedení - 1:0.
Pro hosty byl stav po první půli hodně milosrdný a dával jim naději na obrat v utkání. Domácí začali druhou pětačtyřicetiminutovku navíc vlažně a hosté převzali taktovku na své kopačky. Tlačili se do útoku a v 50. minutě se s notnou dávkou štěstí dočkali vyrovnání. Centrovaný míč si nešťastně na hranici šestnáctky srazil do branky T. Král a spolu s ním se musel červenat i do té doby hodně pozorný gólman Palek - 1:1. Po chvilce se síť v domácí svatyni rozvlnila opět, ale gól po signalizovaném ofsajdu platit nemohl! A pak přišla 61. minuta utkání. Pém si u potoka řekl o přihrávku, převzal míč, zařadil nejrychlejší rychlostní stupeň, vyslyšel poptávku domácího kapitána a následnou milimetrovou přihrávkou vyzval Spurného, aby opět probudil ukazatel skóre. Rozběhnutý Spurný se v dorážce nemýlil - 2:1. Druhá branka konečně přinesla na kopačky Čechie potřebný klid, na opačné straně čas pro hosty neúprosně ubíhal... V 70. minutě propadl Krobův centr hluboko do šestnáctky hostí, Žalud na míč nedosáhl, ale pozorný Bednář opět srazil na roh! Po něm skončil Cimpův „koníček" těsně nad břevnem a zápas pokračoval... Hosté se ale stále nemohli dostat do vyložené šance a branku Čechie tak ohrožovali jen střelami z velké dálky. Palek však byl pozorný a držel akcie Čechie nad tříbodovou hranicí... Těžký terén za vydatného deště ztěžoval hru oběma soupeřům, ne však ubíhajícímu času... Rozhodčí Sekerka nechal, především kvůli ošetřování na hrací ploše, nastavit hrací dobu o čtyři minuty, ale ty nakonec do skóre nepromluvily. Zápas tak skončil těsným, ale zaslouženým vítězstvím domácích.

Nový Jáchymov - Broumy 2:1 (1:0).
Branky: Vlček (PK), Spurný. Rozhodčí: Sekerka. ŽK: Krob. Diváků: 100.
Sestava: Palek - Odeesho Yaqo, Cimpa, T. Král, Havel - Patera, Krob, Bartoš, Spurný - Pém (92. David), Vlček (46. Žalud). Realizační tým na střídačce: Marcel Plachý, Petr Milfait, Aleš Havelka.

Další utkání sehraje Čechie v neděli 17. listopadu od 13:30 hodin v Hudlicích.