20212223242526
2728293031

17. listopad 2013 21:57

Fotbalový podzim zakončila Čechie v derby čtyřbrankovou výhrou!

Za přítomnosti televizních kamer (TV NOVA) odehrála Čechie v Hudlicích svůj poslední zápas podzimní části sezóny. A velice dobře! Početná divácká kulisa vytvořila tradičnímu derby pravou fotbalovou atmosféru, a tak největší kaňkou na fotbalové neděli byla hustá mlha, která se během utkání zvedala a záhy zase padala na těžký a rozbahněný terén hudlického hřiště.
Hosté byli od prvních minut aktivnější a vytvářeli si řadu střeleckých příležitostí. Již v 7. minutě Spurný nacentroval míč na Bartoše, ale jeho sražená střela pozorného Sklenáře v domácí brance neohrozila. Za dvě minuty podnikli hosté rychlou akci, jenže Pém v konce až příliš dlouho promýšlel své zakončení... Poté pálil z dálky Vlček, avšak gólman Hudlic se ani tentokrát překvapit nenechal. Neuběhla ještě ani čtvrthodinka hry a na odvážný a úspěšný výlet se z místa stopera vydal Král, který stačil i vystřelit, míč se odrazil od domácích zadáků k Paterovi a jeho dorážce chyběly u pravé tyče Sklenářovy branky jen decimetry... Domácí se osmělili až v 17. minutě Havlíčkem, který však mířil nepřesně. Ve 23. minutě skončila sražená bomba Kroba znovu u Sklenáře a stav zůstával i nadále bezbrankový... I přes tlak hostů to byli nakonec domácí hráči, kteří mohli otevřít účet zápasu, jenže Bergmanova rána našla ruce připraveného Palka, který na poslední chvíli vytlačil míč na roh! Odpovědí byla bleskurychlá akce Čechie, jenže Pém v koncovce znovu promeškal na těžkém terénu správný střelecký okamžik... A pak se hosté již konečně dočkali. Běžela 36. minuta, Spurný našel přihrávkou Pateru, ten z hranice šestnáctky nastřelil pouze břevno, ale odražený míč již hostující kapitán poslal poprvé do hudlické sítě - 0:1. Čechie tak do kabin odcházela se zaslouženým vedením, ale vyhráno zdaleka neměla.
Ve druhé půli se Nový Jáchymov tradičně zpočátku několik minut fotbalově „hledal" a taktovku hry převzali zákonitě domácí. Hudlice byly rázem pohyblivější a hrozily dopředu mnohem více než v první půli. Jejich tlak ale gól nepřinesl a o slovo se přihlásili znovu hosté.  Početný „kotel" Čechie rozjásal v 72. minutě druhým gólem Pém - 0:2. Z tohoto gólu se ale Čechie dlouho neradovala. Odpověď domácích byla více než blesková. Dlouhý centr z hloubi pole zapadl do malého vápna hostí a Sklenička si s míčem již věděl rady - 1:2. Hosté se naštěstí hned vzpamatovali a nepřipustili vyrovnání. Naopak... Po rychlé akci se k míči dostal Pém, jeho rána ještě v síti neskončila, ale Paterova dorážka již ano - 1:3. Třetí gól v síti Hudlic soupeře dokonale zmrazil a ten již nenašel sílu na odpor. Čechie naopak v posledních chvílích zápasu stav pečetila čtvrtým gólem, když po přihrávce Žaluda dorážel do odkryté branky Odeesho Yaqo - 1:4.
V posledním podzimním utkání tak Nový Jáchymov v Hudlicích zaslouženě zvítězil a posílil svoji pozici v silném středu tabulky.

Hudlice - Nový Jáchymov 1:4 (0:1).