20212223242526
2728293031

30. březen 2014 20:21

Zápas byl dlouho na vážkách, nakonec se radovala oslabená Chyňava

Utkání „na Chyňavě" začala Čechie náporem a v prvních pěti minutách si vynutila územní převahu podpořenou třemi rohovými kopy. Do první velké příležitosti se však dostali domácí v 7. minutě, ale brankář Juppa skvěle zasáhl. V 10. minutě poprvé v utkání vzplály četné emoce, když rozhodčí Sekerka vylučoval za oplácení a poslal pod sprchy hned dva domácí hráče, jednoho ze hřiště a druhého záhy ze střídačky. Chyňava však o deseti „z kopce" tlačila a zanedlouho pohrdla jasnou brankovou příležitostí. První velkou šanci hostí spálil ve 22. minutě Žalud, když v dobré pozici netrefil branku. Další příležitosti hostů měli Krob, jehož trestňák mířil těsně nad branku, nad břevno zapadl i lob Odeesho Yaqo. Pět minut před přestávkou přišla pohledná akce po ose Pém - Spurný, jenže zakončující Patera vyslal na branku slabou střelu. Zákonitě tak přišel trest na opačné straně. Domácí Pivoňka se z dobrých 25 metrů trefil přímo parádně a také nechytatelně - 1:0. Když už se zdálo, že první poločas skončí tímto výsledkem, domácí vyrobili v zadních řadách hrubku, kterou s přehledem potrestal prchající Žalud - 1:1.
Druhý poločas odstartovala dobrá příležitost Patery, který ale trefil pouze domácího gólmana. Nad branku pak mířil z deseti metrů Cimpa a když svůj únik nezakončil ani kapitán Spurný a po něm stoprocentní šancí pohrdl také Žalud, bylo jasné, že hosty budou v konečném účtování tyto příležitosti hodně mrzet... Čtvrt hodinu před koncem posoudil rozhodčí Sekerka obranný zákrok Cimpy v rohu pokutového území jako penaltový a zkušený Podzemský touto příležitostí nepohrdl - 2:1. Hosté poté zcela otevřeli hru a domácím se tak otevřela cesta k navýšení skóre. Chyňava nejprve nastřelila břevno, pak už ale Pivoňka definitivně pohřbil naděje hostů na jakýkoliv bodový zisk. Hosté rezignovali, čehož oslabená Chyňava již v nastaveném čase využila ke vstřelení čtvrté branky.

Chyňava - Nový Jáchymov 4:1 (1:1).
Branka:
Žalud. ŽK: Spurný, Odeesho Yaqo, Krob, Cimpa, Havel. Rozhodčí: Sekerka. Diváků: 300.
Sestava: Juppa - Odeesho Yaqo, Cimpa, P. Pelc (84. David), Havel - L. Bartoš, Krob, Spurný (76. F. Bartoš), Patera - Pém, Žalud. Realizační tým na střídačce: P. Milfait, Plachý.