20212223242526
2728293031

06. duben 2014 20:48

Diváci viděli celkem jedenáct gólů, to ale bylo ze zápasu všechno...

Domácí byli v zápase jasným favoritem a úvodní minuty tomu plně napovídaly. Po několika zastřelovacích pokusech přišel první gól Čechie. Odeesho Yaqo zacentroval z levé strany, na míč si krásně vyskočil P. Pelc a jeho hlavička byla neomylná - 1:0. Jako přes kopírák se zrodil také druhý gól domácích, pouze s jinými aktéry. Od potoka tentokrát ideálně zacentroval L. Bartoš a úspěšným hlavičkářem byl Žalud - 2:0. Co se ovšem s domácími stalo pak, na to snad ani nelze najít odpověď... Obrana Čechie vyhlásila "den otevřených dveří" a nadšeně bojující hosté v rozmezí čtyř minut stav otočili na 2:3 !!! Když Vlček ideálně vysunul Pateru a ten přesně zamířil, bylo srovnáno - 3:3. Jenže Čechie si "zahrávala" i nadále. Osm minut před koncem se Mořina opět ujala vedení a tři minuty před přestávkou navíc nastřelila břevno!
Kdo čekal, že si domácí po obrátce "na hospodu" vytvoří tlak, byl na dlouhé minuty hodně zklamán. Novojáchymovským dlouho nevycházelo vůbec nic, přesných přihrávek na jejich straně bylo jako šafránu, o kombinaci se už vůbec nedalo mluvit... V 61. minutě měl dobrou příležitost Krob, ale ani jeho trestňák v síti neskončil. Až přišla 67. minuta, míče se na vlastní polovině zmocnil Petr Pelc a své odvážné sólo přetavil v přihrávku na Žaluda, který po delší době opět rozjásal fanoušky - 4:4. Po této brance se konečně na domácí kopačky nastěhoval potřebný klid a Čechie zápas otočila na svoji stranu. V 68. minutě zahrával rohový kop Krob a Vlček zblízka skóroval - 5:4. Když za deset minut procpal do sítě míč také čerstvý "ženáč" Spurný, Čechie vedla podruhé v utkání o dva góly - 6:4. Krátce předtím však mohlo být namísto toho vyrovnáno, když se domácí zadáci zcela nechali unést hrou a na půlící čáře zapomněli na rychlého Gardavského, který si naštěstí pro ně při svém sólu šlápl ještě před šestnáctkou na míč! Houževnatí hosté se snažili i nadále, ale ve druhé půli jim již nebylo přáno. Čtyři minuty před koncem uzavřel účet zápasu přesnou trefou z trestného kopu Krob - 7:4. Čechie tak nakonec roli favorita výsledkově potvrdila, ale spíše než fotbalovostí se ke třem mistrovským bodům tentokrát pořádně protrápila...
Další utkání sehraje Čechie v sobotu 12. dubna dopoledne na Tmani.

Nový Jáchymov - Mořina 7:4 (3:4).
Branky:
 Žalud 2, P. Pelc, Patera, Vlček, Spurný, Krob. ŽK: Vlček, Spurný, Cimpa. Rozhodčí: Bidšovský. Diváků: 130.
Sestava: Plachý - Odeesho Yaqo, Cimpa, P. Pelc, Havel - L. Bartoš, Žalud, Krob, Patera (68. F. Bartoš) - Vlček, Spurný. Realizační tým na střídačce: P. Milfait, T. Král.