20212223242526
2728293031

12. duben 2014 15:30

Podobnosti zápasu s Mořinou rozptýlila Čechie opět po přestávce

Domácí měli stále v mysli nepovedený, přesto však vítězný, poslední zápas proti Mořině a na Tmani tak chtěli hru vylepšit. Přestože v hostující obraně nezůstal tentokrát kámen na kameni a do branky se po dlouhé době opět postavil Jan Pelc, Čechie vzhledem k postavení v tabulce nechtěla pomýšlet na nic jiného než na zisk tří bodů. A zápas začala, stejně jako před týdnem, znovu velice dobře. Paterův centr si krásně zpracoval Žalud a už ve 3. minutě střelou do tyče, od níž se míč odrazil do sítě, otevřel skóre - 0:1. Dlouho se však hosté z vedení neradovali... Domácí brejk za další dvě minuty znamenal vyrovnání - 1:1. A po dalších třech minutách už Tmaň dokonce vedla - 2:1. V tu chvíli se hosté určitě myšlenkami vraceli do minulého víkendu a podobný scénář nechtěli připustit. Hosté sice ve 14. minutě vyrovnali, ale jejich gól nemohl být pro ofsajd uznán. Po chvilce trefil Žalud břevno a Čechie si opět začala vytvářet střelecké příležitosti. Žaludovu střelu z dobré pozice srazil gólman domácích na roh, po něm se ve velké šanci zjevil F. Bartoš, ale nedal! Na opačné straně se zaskvěl gólman Pelc, který zlikvidoval gólovou hlavičku domácího kapitána. V dalších minutách prvního poločasu byli domácí v poli aktivnější, rychlejší a také důraznější a do kabin si tak po zásluze odnášeli jednobrankový náskok.
Také druhý poločas začali hosté výborně. Krob z velké dálky ještě gólmana Piskáčka neprostřelil, ale vše si vynahradil již za chvíli. V 52. minutě jeho sražený trestný kop domácí zdí zapadl přesně k tyči a bylo vyrovnáno - 2:2. Za dalších deset minut vyslal Krob ideální pas na Vlčka a ten byl tváří v tvář brankáři důraznější - 2:3. Tmaň zahrozila po chvilce trestným kopem, který však Pelc bravurně vytlačil na roh. Ideální příležitost k vyrovnání propásli domácí za další dvě minuty, když nedokázali prostřelit hostující zeď stojící v malém vápně! V 69. minutě předvedli hosté parádní akci zakončenou gólem. Spurný zasprintoval s míčem z vlastní poloviny, před šestnáctkou uvolnil Vlčka, ten tentokrát uviděl volného Žaluda a jeho bomba skončila v pravé šibenici - 2:4. Jenže... Za minutu už byl stav opět jiný, Tmaň podnikla brejk do špatně zformovaných obranných řad hostů a vybíhající Pelc byl bez nároku - 3:4. Na opačné straně zanedlouho Piskáček vyrazil další trestňák Kroba, mimo tyče zamířil zpoza šestnáctky F. Bartoš. Běžela 89. minuta a z hostů konečně spadla obava o výsledek. L. Bartoš poslal na zteč Pateru a ten dal výsledku konečnou podobu - 3:5.  V posledních chvílích pohledného zápasu se již domácí fotbalisté na větší tlak nezmohli a Čechie si do tabulky připsala další vítězství.

Tmaň - Nový Jáchymov 3:5 (2:1).