20212223242526
2728293031

21. duben 2014 12:49

Střelecký rekord Martina Žaluda a děkovačka na závěr

Zápas sice odstartovala bomba Kroba, ale další minuty patřily hostujícímu celku. V 10. minutě vyrazil Juppa dělovku hostujícího kapitána Sloupa na roh a za další čtyři minuty už kapituloval. To Cimpa fauloval v šestnáctce a hostující Severin pokutový kop proměnil - 0:1. Čechie poprvé rozvlnila síť v 19. minutě, ale gól nebyl pro ofsajd uznán... Po chvilce Juppa vyrazil další ránu z dálky a Čechie stále marně čekala na první radost. Ta přišla ve 21. minutě, kdy po úniku Patery a jeho následné přihrávce David nedokázal na hranici malého vápna trefit míč, ale vše naštěstí po špatném odkopu hostí napravil Vlček, jehož střela z hranice šestnáctky zapadla přesně k tyči - 1:1. Za další minutu se ještě hodně nepřesně zastřeloval Žalud, jehož chvíle měly brzy přijít... Ve 26. minutě Vlček dokonale načasoval kolmou přihrávku právě na rozběhnutého Žaluda a ten vstřelil svůj gól s pořadovým číslem 1 (2:1). Za další minutu už si Žalud připsal do statistik další trefu, když jej překrásným centrem našel Patera - 3:1. Ve 34. minutě zacentroval od potoka takřka z půlky hřiště směrem k Otročíněvsi Krob, míč propadl do malého vápna a dorážka P. Pelce byla neomylná - 4:1. Za další čtyři minuty předvedli biliárový ťukes Krob se Žaludem, ale na konci byla pouze nepřesná Žaludova střela. Pět minut před přestávkou se ozvali opět hosté. Dlouhé sólo Sloupa nedokázal zastavit žádný z domácích hráčů a po jeho přihrávce už bylo pro Hnátka velice snadné dorazit míč z jednoho metru do sítě - 4:2. Poslední slovo v první půli měli přece jen Novojáchymovští. Spurného přihrávkový lob na Žaluda byl vskutku výstavní, stejně jako následný lob střelce zápasu proti vybíhajícímu gólmanovi hostí - 5:2.
Hráči Čechie podporovaní skvělými fanoušky byli při střelecké chuti i po změně stran. V 58. minutě se na výlet vydal Havel, v pravou chvíli posunul míč na Žaluda a ten opět potvrdil pověst střelce - 6:2. V 71. minutě zastavili hráči Vysokého Újezda další domácí útok „na hospodu" pouze za cenu faulu a následné červené karty a Čechie měla výhodu trestného kopu přesně z hranice šestnáctky. Hosté zjevně očekávali střelu Kroba, ale nakonec vypálil Vlček a trefil přesně - 7:2. Čtvrthodinku před koncem měli domácí výhodu další standardní situace, tentokrát pokutového kopu. Přes celé hřiště se k jeho zahrání vydal brankář Juppa a mířil přesně - 8:2. Hosté v samotném závěru spíše než v sobě stále častěji hledali příčiny nepříznivého stavu v rozhodčím a zcela se přestali věnovat hře. Záhy tak přišla další rána v podobě deváté branky, kterou vstřelil po rychlé a pohledné akci, kdo jiný, než Martin Žalud - 9:2.
Desítku domácí Čechie nakonec v areálu nečepovala, ale děkovačku si po závěrečném hvizdu užili jak fanoušci, tak samotní hráči.

Nový Jáchymov - Vysoký Újezd 9:2 (5:2).