20212223242526
2728293031

27. duben 2014 20:24

Zápas dohráli v deseti, tři body však domů přivezli...

Čechie vstoupila do zápasu aktivně a už v 6. minutě orazítkoval Spurný z trestného kopu pravou tyč Hnátkovy branky, ale dorážku L. Bartoš do sítě nenasměroval. Domácí mohli trestat vzápětí, když Pelc neudržel míč v náruči, ale ani koncovka Lužců nebyla přesná. Skóre se měnilo až v 16. minutě, kdy domácí zužitkovali rychlou akci po levé straně - 1:0. Pak se o slovo opět přihlásili hosté. Žaludovu ránu k tyči s námahou vytlačil brankář domácích a ještě větší problémy měl dlouhán Hnátek s dalekonosnou střelou Kroba. Na vyrovnání se čekalo do 37. minuty, kdy rychlý brejk hostí rozběhl Pém, vysunul střelce posledních zápasů Žaluda a ten v roli zakončovatele ani v Lužcích nezklamal - 1:1.
Jestliže v prvním poločasu měl rozhodří Bican na obou stranách řadu rozporuplných verdiktů, ve druhé půli jich bylo ještě více. Proč zastavil akci Žaluda hned v úvodu druhého dějství, nepochopil v areálu vůbec nikdo. Čechii tento moment naštěstí výrazně nepoznamenal a už v 51. minutě si na krásný centr Kroba nádherně vyskočil Žalud a hlavičkou poslal hosty do vedení - 1:2. Po chvilce měli hosté další příležitost ke skórování, jenže tísněný Spurný po Žaludově přihrávce svoji levačku patřičně neseřídil. Hostující kapitán si vše vynahradil v 55. minutě, kdy svou krátkou "převalovanou" kličkou ve středu hřiště obehrál domácího kapitána Hůlu a jeho následná rána z 22 metrů byla gólová - 1:3. Další minuty se nesly především ve znamení nerozhodných,  nepřesných a "zvláštních" verdiktů hlavního arbitra umocněných řadou žlutých karet... Dvoubrankové vedení hostů tak vzalo za své až deset minut před koncem, kdy Lužce zvýšily svoji aktivitu a vstřelily druhý gól - 2:3. Dvě žluté karty a následně kartu červenou spatřil Pém a v samotném závěru musel předčasně do sprch... Hosté si však za vydatné podpory svých fanoušků již vítězství vzít nenechali a z Lužců si tentokrát přivezli zasloužené tři body.

Lužce - Nový Jáchymov 2:3 (1:1).
Branky:
Žalud 2, Spurný. ŽK: Pém, Spurný, Žalud, Odeesho Yaqo, Krob, . Rozhodčí: Bican. Diváků: 100.
Sestava: J. Pelc - Odeesho Yaqo, Cimpa, P. Pelc, Havel - Patera, Krob, Spurný, L. Bartoš (88. David) - Pém, Žalud (80. F. Bartoš). Realizační tým: P. Milfait, M. Pelc, M. Plachý, P. Cihelka, M. Král.