20212223242526
2728293031

04. květen 2014 21:24

Zápas na ostří nože nakonec zvládli lépe hosté

K potrestanému Pémovi (1 zápas), zraněnému brankáři Juppovi a dlouhodobě zraněným hráčům T. Královi a M. Pelcovi přibyl po čtvrtečním tréninku na delší dobu ze hry vyřazený Havel...  Taková byla předzápasová diagnóza v táboře Čechie. Bohužel, na marodku přibyl po utkání s Tetínem další hráč!
Zápas začal pro domácí špatně. Již ve 4. minutě se po brejkové akci po levé straně trefil přesně nabíhající Krtek - 0:1. Ospalý domácí tým podruhé nachytal v nedbalkách již v 11. minutě tentokrát na opačné straně obranných řad Čechie Šimáček - 0:2. Čechie se však brzy probudila a po rychlé akci v 17. minutě po pravé straně servíroval gólovou přihrávku Paterovi Spurný - 1:2. Ve 26. minutě vytlačil zpod břevna padající centr hostí na poslední chvíli gólman J. Pelc. Na opačné straně bylo hodně horko v šestnáctce hostí po rohovém kopu Kroba. Čechie se chyb nevyvarovala ani v dalších minutách a ve 33. minutě hosté „pláchli" domácím po pravé straně podruhé, takže nabíhající Hejna měl v dorážce snadnou úlohu - 1:3. Za další čtyři minuty už se skóre měnilo znovu. Pronikajícího P. Pelce srazil v šestnáctce za cenu žluté karty a pokutového kopu gólman Burian a Vlček se štěstím penaltu proměnil - 2:3.
Tetín začal skvěle i druhý poločas a po pár vteřinách a další chybě domácích se do listiny střelců zapsal také Bláha - 2:4. Zápas ani ve druhé půli nepostrádal bojovnost, naopak. Na hřišti se čím dál více jiskřilo a divák se v Novém Jáchymově rozhodně nenudil. Když se v 52. minutě při svém prvním kontaktu s míčem prosadil zblízka dorážkou střídající Žalud, bylo to 3:4. Domácí byli při chuti a zatlačili hosty do pětiminutové defenzívy. Pak naskočila na časomíře 57. minuta a dlouho nevídané famózní sólo Vlčka napříč pokutovým územím přes pět hráčů Tetína zakončené prudkou střelou do protipohybu gólmana znamenalo vyrovnání - 4:4. Domácí byli při chutí, měli rázem více ze hry, ale scházela finální přihrávka. Pak však likvidačním a nevybíravým zákrokem doslova sestřelil P. Pelce hostující Šimáček a měl velké štěstí, že rozhodčí Hájek jeho „fotbalový počin" neviděl... Pro předstopera domácích prošlápnuté a  několika hlubokými šrámy zamodralé stehno znamenalo okamžitý „podpěrný" odchod z hrací plochy... Tato situace Čechie nabudila více, než bylo zdrávo. Domácí po fatálním nedorozumění v zadních řadách doslova nabídli šanci soupeři a brankáři J. Pelcovi, podobně jako jeho protějšku, nezbylo nic jiného, než za cenu žluté karty „zařídit" pokutový kop. Ten proměnil Šimáček - 4:5. Když v 81. minutě přesnou dorážkou poslal hosty do dvoubrankového vedení přesnou dorážkou „hrdina" předešlých minut Šimáček, zápas se zdál být rozhodnutý - 4:6. Domácí i za tohoto stavu zápas „nezabalili" a v 90. minutě se podruhé v zápase střelecky prosadil Žalud - 5:6. Rozhodčí Hájek nastavil hrací čas o čtyři minuty, ale do těch už se vyrovnání Čechie nevměstnalo...
Bojovný a tvrdě hraný zápas před bouřlivou diváckou kulisou okořeněný jedenácti góly tak nakonec vyzněl pro hosty, kteří si z Nového Jáchymova odvezli cenné tři body.

Nový Jáchymov - Tetín 5:6 (2:3).
Branky:
 Vlček 2 (1x PK), Žalud 2, Patera. ŽK: L. Bartoš, Žalud, J. Pelc. Rozhodčí: Hájek. Diváků: 180.
Sestava: J. Pelc - Joukl (47. Žalud), Cimpa, P. Pelc (65. David), Odeesho Yaqo - Patera, Krob, L. Bartoš, F. Bartoš - Spurný, Vlček. Realizační tým: P. Milfait, M. Plachý, M. Pelc, A. Havelka, J. Vlach, M. Štrougal.

e-mail: p.milfait@atlas.cz