20212223242526
2728293031

11. květen 2014 21:21

Zbytečné drama až do konce, Čechie slaví další výhru

Zápas ve Zdicích začal Pelcovou střelou do brankáře a mohlo se zdát, že Ćechie bude mít bez větších potíží navrch. Hosté po většinu času skutečně měli převahu, ale nakonec se o vítězství obávali do posledních vteřin utkání...
Po chybě L. Bartoše v 7. minutě úspěšně zasahoval také gólman hostí Juppa, na opačné straně hřiště ve 14. minutě likvidoval trestný kop Spurného brankář domácích. Domácí hráči dokonale „zazdili" svoji „vzácnou" příležitost ve 22. minutě, kdy míč z dobré pozice vysoko přeletěl Juppovu svatyni. Čechie vsítila branku ve 26. minutě, ale gól nebyl uznán, protože Žalud předtím zahrál rukou. Co byla platná hostujícímu celku územní převaha, když produktivitu prokázal rezervní tým Olympie ve 38. minutě, kdy zúročil ojedinělou akci po křídle a na následnou střelu k tyči neměl vybíhající Juppa nárok - 1:0. Vedoucí branka Zdic naštěstí hosty psychicky nenalomila a brzy bylo srovnáno. Ve 39. minutě se na výlet do pokutového území vydal Cimpa, ze vzduchu si zpracoval míč a jeho přesná přízemní střela k pravé tyči měnila skóre - 1:1. Čechie i nadále tlačila domácí před jejich šestnáctku. Minutu před přestávkou přišel silový průnik Kroba, který přihrávkou vybídl Žaluda, jenže ten se v první půli pouze zastřeloval... Hostům se přesto podařilo odcházet do kabin s jednobrankovým vedením. Na pravé straně vybojoval míč svým důrazem Žalud a do jeho přihrávky hbitě přiběhl se sebezapřením nastupující P. Pelc - 1:2.
Druhé dějství začalo pro Čechii lépe. S obrovskou modřinou na stehně hrající P. Pelc vysunul Žaluda a ten po změně stran začal potvrzovat pověst střelce posledních zápasů - 1:3. Poté gólman domácích efektně vyrazil Žaludovu bombu z úhlu a držel tak své spoluhráče stále v naději na dobrý výsledek. Rezerva Zdic přidala druhou branku v 68. minutě, kdy vybíhající Juppa byl podruhé bez nároku - 2:3. A z „jasného" zápasu se poprvé začalo rýsovat drama... Krátké uklidnění hostujícím barvám přinesla krásná akce ze 71. minuty. Na nezvyklém místě stopera hrající kapitán Spurný se vydal s míčem kupředu, přihrál přesně s chutí hrajícímu Paterovi a jeho milimetrová přihrávka byla pro Žaluda druhou gólovou výzvou - 2:4. Jenže... Namísto toho, aby Čechie přidržela míč, alespoň na chvilku zpřesnila přihrávku, přidala na důrazu, pozměnila styl hry, tak soupeři darovala další naději v podobě třetího gólu již v 73. minutě - 3:4. Tříbodovou pojistku mohl dvě minuty před koncem přidat Patera, ale nedal... Zápas tak nebyl stále rozhodnut a v posledních vteřinách dokonce dalekonosný centr Olympie spadl na břevno Juppovy branky! Více už však domácí nestihli a Čechie si tak, místy přes trochu laxní hru, domů odváží další tři body.
Příští utkání se hraje v Novém Jáchymově v neděli 18. května, kdy Čechie od 17 hodin přivítá berounský Cembrit.

Zdice B - Nový Jáchymov 3:4 (1:2).