20212223242526
2728293031

26. květen 2014 07:08

Dlouho to nevypadalo, nakonec z Nižboru Čechie přivezla bod

První poločas byla Čechie na většině postů aktivnější než soupeř, ale dvoubrankové vedení si do kabin odnášel právě on. Domácí vytěžili z minima maximum, Čechie nabídla soupeři první „úprk" ve 23. minutě a ten trestal - 1:0. Druhý gól byl po špatném vhazování doslova „darem" a Nižborští jej neodmítli - 2:0. Několik nepřesných střeleckých pokusů, neuznaný ofsajdový gól a časté držení míče, to byla naprosto neúčelná vizitka hostujícího celku, který tak odcházel do kabin s dvoubrankovým mankem.
Pomoci tak měl právě v kabině dvojitý proslov „vysloužilých" hráčů... Čechie po obrátce přidala na tempu, snaze i důrazu a výsledek se brzy dostavil. Na rohový kop Kroba si vyskočil Cimpa a jeho hlavička znamenala snížení stavu - 2:1. Za dalších deset minut bylo srovnáno. Krob vysunul Spurného, ten udělal kličku vybíhajícímu brankáři a míč doputoval do opuštěné branky - 2:2. V dalším průběhu chtěli oba soupeři převážit misku vah na svoji stranu a hrál se tak hodně otevřený fotbal. V 70. minutě měli ideální šanci posunout skóre domácí, jenže s nepřímým volným kopem hluboko uvnitř šestnáctky po zapískané „malé domů" hostí naložili mizerně... Za dalších šest minut musel tahat za cenu červené karty za záchrannou brzdu Cimpa, ale ani trestný kop z hranice šestnáctky v jáchymovské síti neskončil... Gól nepřinesl ani obrovský závar z 80. minuty, při němž se vyznamenal hned dvakrát hostující gólman Pelc! Na opačné straně hrací plochy pak bylo rušno čtyři minuty před koncem, kdy Pém z 18 m orazítkoval bombou pouze břevno nižborské branky. Zápas tak nakonec skončil zaslouženou dělbou bodů.

Příští utkání se hraje v Novém Jáchymově ZÍTRA (úterý - 27.5. 2014), kdy Čechie od 18 hodin přivítá v dohrávce berounský Cembrit.

Nižbor B - Nový Jáchymov 2:2 (2:0).