20212223242526
2728293031

01. červen 2014 20:31

Čechie bez problémů dokráčela k jasnému vítězství

Než se domácí hráči na ploše zorientovali, po třiceti vteřinách prohrávali 0:1. Přihrávku mezi stopery a následné Juppovo zaváhání při vyběhnutí potrestal Bureš. Čechii naštěstí tato rychlá branka nijak nepoznamenala a o od té doby zcela jasně ovládla hru. Patera se v 6. minutě ještě zastřeloval, ale další minuta už přinesla vyrovnání. Spurný posunul míč Vlčkovi, ten našel zpětnou přihrávkou právě Pateru a ten nedal střelou z malého vápna gólmanovi hostí žádnou šanci - 1:1. V 19. minutě už domácí vedli. Svatá zřejmě počítala s tím, že Krob bude z trestňáku střílet, jenže hrající trenér Čechie našel přihrávkou Cimpu, ten bleskurychle nasměroval míč "z první" před branku na P. Pelce, který zblízka skóroval - 2:1. Krob se zapsal do listiny střelců ve 26. minutě, kdy přízemní ranou k tyči proměnil trestný kop ze 17 metrů nařízený za faul na pronikajícího Žaluda - 3:1. Ve 42. minutě vyslal bombu na hostující svatyni Pém, ale Falc v brance Svaté byl pozorný a vyrazil s námahou na roh! Blížil se konec první půle a dvě minuty před přestávkou elegantně "uklidil" míč do branky střelec zápasu Cimpa - 4:1.
Druhé dějství začala dělovka Vlčka zblízka do brankáře a poté střela Kroba těsně nad branku. Domácí hráči byli při chuti a soupeř zatím marně hledal zbraň, jak zabránit tomu, aby skóre nenarůstalo... V 52. minutě si na vzdálenější tyči počkal na Paterův centr Cimpa a hlavičkou přes celou branku vsítil svůj druhý gól v utkání - 5:1. Za šest minut se zrodila podobná akce se stejnými aktéry a hráč s číslem 6 se opět nemýlil - 6:1. Za další minutu bylo s hosty ještě hůře. Čechie předvedla dokonalý ťukes v podání pětice hráčů, tím šestým - zakončujícím byl tentokrát Vlček, který mířil po zemi přesně - 7:1. A diváci si žádali další branky. Jejich volání po gólu vyslyšel kapitán Spurný, jehož střela zpoza šestnáctky byla přesná - 8:1. To běžela 63. minuta a od té doby "jako když utne"... Čechie polevila v nasazení, důrazu, kombinační hře i aktivitě, navíc se až příliš často chytala do ofsajdových pastí zkušených hostujících zadáků, a tak se zbylý čas ze strany domácích dohrával víceméně z povinnosti... To však byla voda na mlýn hostujícího celku. který měl rázem prostor na korekci nepříznivého stavu. Nejprve likvidoval dobrou šanci Svaté Juppa, ale v 70. minutě už jej šťastně sraženou střelou překonal O. Vůjta - 8:2. Stejný hráč soupeře se pak parádně trefil dvě minuty před koncem z rohu šestnáctky přesně do šibenice a určil tak konečný výsledek zápasu (8:3), který byl pro domácí Čechii po většinu hrací doby tentokrát doslova "pohodový"...

Příští utkání sehraje ČECHIE v Broumech -  NEDĚLE (8.6.. 2014) - od 17 hodin.

Nový Jáchymov - Svatá 8:3 (4:1).
Branky:
Cimpa 3, Patera, P. Pelc, Krob, Spurný, Vlček. Rozhodčí: Závora. ŽK: Spurný, Krob. Diváků: 160.
Sestava: Juppa - Odeesho Yaqo, Cimpa, Spurný, P. Pelc (69. David) - Patera, Krob (55. F. Bartoš), L. Bartoš, Pém - Vlček, Žalud. Realizační tým: P. Milfait, M. Plachý, M. Pelc, J. Vlach.