22232425262728
2930

09. červen 2014 21:47

V Broumech Čechie zaspala úvod druhé půle a bylo rozhodnuto...

Za úmorného vedra, které panovalo v neděli odpoledne, sehrála Čechie svůj předposlední mistrák v Broumech. Fotbalové „tropy" kupodivu nijak výrazně neovlivnily kvalitu hry a rozhodně se bylo po celou dobu na co koukat.
Již ve 2. minutě měli hosté první dobrou příležitost, ale Spurného trestný kop byl nepřesný. To domácí udeřili poprvé za čtyři minuty a hned úspěšně. Rychlá akce po pravé straně, přesný centr a nepokrytý hlavičkující hráč Broum, to byly atributy úvodního gólu utkání - 1:0. Čechie však našla rychlou odpověď, když David přesně zakončil tváří v tvář gólmanovi - 1:1. Hosté byli po vyrovnávacím gólu při chuti a hned v následující minutě napálil P. Pelc Žaludův centr do břevna domácí branky! Na opačné straně se zakrátko mohl blýsknout dobrým zákrokem Juppa. Broumy měly výhodu trestného kopu ve 26. minutě, kdy jejich kapitán Spousta nastřelil spojnici břevna a tyče a v době, kdy už se zdálo, že odražený míč skončí v bezpečné vzdálenosti, se naopak opět vrátil do šestnáctky hostí, kde si „buldozer" Novák věděl rady a poslal domácí znovu do vedení - 2:1. Hosté měli po krátké „oplachovací" pauze další dobré příležitosti. Po centru Odeesho Yaqo hlavičkoval nad břevno v dobré pozici Žalud. Tentýž hráč měl po nepovedené skákavé střele Pelce ideální možnost dorazit míč u tyče do sítě, ale nestalo se tak... Vyrovnání tak přišlo ve 32. minutě, kdy si oba naposledy jmenovaní hráči vyměnili role, Žalud přesně posunul míč na P. Pelce a ten suverénně proměnil - 2:2. Krátce před očekávanou přestávkou hasil na opačné straně požár na brankové čáře Patera, který odhlavičkoval míč z vlastní branky!
O zápasu se tak mělo rozhodnout po změně stran a bohužel pro Čechii se tak stalo hodně brzy... V rozmezí sedmi minut totiž dokázaly Broumy skórovat hned třikrát a v 56. minutě byl stav 5:2! Čechie zápas „nezabalila", nicméně s přibývajícími minutami v úmorném vedru bylo jasné, že k vyrovnání je mnohem dále než kdy jindy... Přesto se hosté pokoušeli o změnu stavu. V 70. minutě se po centru Spurného natáhl P. Pelc, ale jeho hlavička skončila už podruhé pouze na břevně broumské branky! Až v 76. minutě založil rychlý brejk střídající Jelínek, uvolnil Spurného, který ještě prodloužil na Odeesho Yaqo a ten své sólo dotáhl do úspěšného konce - 5:3. Na víc se už ale Čechie v Broumech nezmohla a tentokrát odcházela z vyprahlé hrací plochy poražena...

Poslední utkání sezóny 2013 / 2014 se hraje v Novém Jáchymově V NEDĚLI (15. června  2014), kdy Čechie od 17 hodin přivítá v tradičním derby Hudlice.

Broumy - Nový Jáchymov 5:3 (2:2).