22232425262728
2930

15. červen 2014 21:07

Herní proměna po změně stran a velký tlak na body nestačily...

Derby s Hudlicemi mělo odpovědět na otázku, který z týmů se v tabulce III. třídy (skupina A) umístí v letošním ročníku lépe. Již v první minutě fauloval gólman Juppa v šestnáctce a byla z toho rychlá penalta. Jáchymovský brankář vše odčinil, když Kočímu pokutový kop zlikvidoval! Domácí byli v nedbalkách přes toto varování i nadále a za další dvě minuty je tak mohl po centru zpod stráně potrestat prodlouženou hlavičkou Sklenička - 0:1. Čechie se osmělila až v 18. minutě, kdy krásnou střelu Kroba z 18 m ze šibenice na poslední chvíli vytáhl odvážným skokem výborný Sklenář! Domácí si nedokázali pohlídat standardní situaci soupeře ani ve 35. minutě a pro zcela osamoceného Kříženeckého už nebyl žádný problém dorazit míč z malého vápna do sítě - 0:2. Brzy se ke slovu dostali opět domácí, jenže ideální přízemní centr Kroba Petr Pelc jen těsně ztečoval mimo branku soupeře! Když se v dobré šanci neprosadil ani Patera a trestný kop Kroba lapil opět Sklenář, odcházeli do kabin s dvoubrankovým náskokem hosté z Hudlic.
Domácí začali druhou půli náporem. Trestňák Kroba jen těsně minul Sklenářovu branku, a tak třetí gól v domácí síti ve 48. minutě po brejku zakončujícího Skleničky Čechie musela polykat hodně trpce (0:3) ... Naštěstí pro domácí trvalo tříbrankové vedení soupeře jen minutu. Spurný ideálně vysunul Vlčka a ten našel recept na Sklenáře, když střelou po zemi snížil na 1:3. Čechie nadále mačkala soupeře a její tlak sílil. Když už Žalud vyzrál lobem na vybíhajícího Sklenáře, na brankové čáře jej zastoupil hlavičkující spoluhráč. Na opačné straně musel po delší době zasahovat Juppa a skvělým zákrokem udržel domácí i nadále ve hře. Když pak Žalud využil ponechané výhody přesným centrem, jeho nabídkou nepohrdl rozběhnutý kapitán Spurný, jehož hlavička zapadla přesně k pravé tyči hostující branky - 2:3! Vyrovnání viselo na vlásku, ale štěstí domácí v zápase rozhodně neměli. V 73. minutě pálil z dálky Krob, Sklenář byl i tentokrát pozorný. Po chvilce se neprosadil tvrdou přízemní střelou ani Patera a Čechii čas neúprosně ubíhal. Již v nastaveném čase se rohový kop Kroba "svezl" po břevně Sklenářovy branky a pouze potvrdil smolný zápas pro domácí. Hosté si tak v rušném derby nakonec z Nového Jáchymova odvezli všechny body a Čechie tak může litovat především svému přístupu a rozdílné bojovnosti v obou poločasech... Tentokrát jí nepomohla ani vydatná divácká kulisa, ani hlasité skandování domácích "fans" (děkujeme)...

Nový Jáchymov - Hudlice 2:3 (0:2).
Branky: Vlček, Spurný. Rozhodčí: Kros. ŽK: Krob. Diváků: 200.
Sestava: Juppa - Odeesho Yaqo, Cimpa, P. Pelc, Spurný - Patera, Krob, L. Bartoš (77. F. Bartoš), Pém - Vlček, Žalud. Realizační tým: P. Milfait, M. Plachý, M. Pelc, J. Vlach, J. Havel.