17181920212223
24252627282930

24. srpen 2014 20:07

Divoká přestřelka hned na úvod, diváci viděli tucet gólů!

Dříve, než se domácí fotbalisté stačili na hřišti v úvodním utkání nové sezóny rozkoukat, prohrávali 0:2! To běžela teprve šestá minuta zápasu a na "černé" myšlenky tak bylo přece jen ještě brzy... V 17. minutě napřáhl zpoza šestnáctky Spurný a jeho přízemní střelu gólman hostí neudržel - 1:2. Čechie pozvolna začínala kombinovat, rychle zapomněla na oba góly ve vlastní síti a hnala se za vyrovnáním. To také záhy přišlo. Ve 26. minutě si krásně načasoval svůj náběh do pravého křídla Patera, kterého stačil gólman Karlštejna ještě vychytat, ale na dorážku P. Pelce už neměl nárok - 2:2. Z vyrovnání se domácí radovali přesně deset minut, než je soupeř ztrestal třetím gólem - 2:3. Po dvou minutách se ale skóre měnilo znovu. Hosté zahráli v pokutovém území rukou a nařízenou penaltu Žalud s klidem proměnil - 3:3. V poslední minutě první půle pak ještě sudí přes houštinu těl neviděl, že míč po závaru před brankou Karlštejna ještě před osvobozujícím odkopem zadáků hostí skončil za brankovou čárou...
Vstup do druhé půle se naopak vydařil Čechii. Po třech minutách nachytal v nedbalkách střelou "zpod" stráně Patera - 4:3. Za další tři minuty už jásali domácí diváci i střídačka znovu. Po rohovém kopu se prosadil dorážkou pod břevno Žalud - 5:3. Dvoubrankový náskok domácí zjevně ukolébal a hosté opět korigovali. Slalom z vlastní poloviny přes několik hráčů zakončený gólem si jáchymovská defenzivní činnost rozhodně za rámeček nedá - 5:4. Na opačné straně však po chvilce chyboval "druhý" brankář, který Žaludovi doslova daroval další gól - 6:4. Blížil se konec zápasu a v 86. minutě nádherně pláchl Patera, naservíroval míč přesně do běhu Žaludovi a ten vsítil svoji čtvrtou branku v zápase - 7:4. Karlštejn už jen pouze korigoval v 89. minutě na 7:5 gólem z pokutového kopu.
Mistrovskou premiéru v dresu Čechie si odbyl mladý brankář Zdeněk Merhout a nutno podotknout, že i přes hodně divoké skóre svůj tým nejednou svými zákroky podržel!

Další utkání se hraje v Novém Jáchymově opět v  NEDĚLI (31. srpna  2014), kdy Čechie od 17 hodin přivítá vberounský Cembrit.

Nový Jáchymov - Karlštejn 7:5 (3:3).
Branky:
Žalud 4 (1x PK), Spurný, Pelc P., Patera. Rozhodčí: Pánek. Delegát: Gall. ŽK: Žalud, Krob, Cimpa, Havel. Diváků: 130.
Sestava: Merhout - Odeesho Yaqo, Cimpa, Král T., Havel - David (55. Vlček), Spurný, Krob, Patera - Pelc P. (80. Bartoš F.), Žalud (90. Plachý). Realizační tým: P. Milfait, J. Vlach, J. Pém, M. Plachý.