20212223242526
2728293031

31. srpen 2014 20:33

Pro vítězství v turnaji starých gard si přijeli policisté z Budějovic

Sobotní počasí fotbalistům v Novém Jáchymově přálo a čtyři týmy se tak od 9 hodin mohly s chutí pustit do zápolení systémem každý s každým s hrací dobou 2x 25 minut. V pořadí čtvrtý turnaj starých gard, který se hraje jako Memoriál Františka Spurného, ovládli hráči z Českých Budějovic. Ti si nakonec odváželi prvenství a také největší broušený pohár z nižborské sklárny.
Úvodní dva zápasy skončily shodně remízou 1:1, když nejprve novojáchymovský „A" tým otevíral turnaj duelem proti Tmani a poté domácí „béčko" inkasovalo až v samotném závěru střetnutí s českobudějovickými policisty. Hodně branek padlo v utkání č. 3, kdy domácí „áčko" podlehlo Jihočechům 3:4, poté „béčko" Čechie prohrálo rovněž o branku s Tmaní (2:3). Po krátké pauze následovalo domácí derby s čestným výkopem a tichou minutovou vzpomínkou na FRANTU, které bylo hodně dlouho vyrovnané. Pak „áčko" během dvou minut odskočilo soupeři na rozdíl dvou gólů a béčko už stačilo pouze v samotném závěru zkorigovat na konečných 3:2. O vítězi turnaje tak měl rozhodnout poslední šestý sobotní duel a v něm Jihočeši porazili Tmaň rozdílem tří gólů v poměru 5:2.
Výsledky:
Čechie A - Čechie B 3:2, - Č. Budějovice 3:4, - Tmaň 1:1; Čechie B - Č. Budějovice 1:1, - Tmaň 2:3; Č. Budějovice - Tmaň 5:2.
Konečné pořadí turnaje:
1. místo
- SKP České Budějovice - 7 bodů (10:5), 2. místo - Čechie Nový Jáchymov A - 4 body (7:7), 3. místo - Garda Tmaň - 4 body (5:9), 4. místo - Čechie Nový Jáchymov B - 1 bod (5:7).
Všechny zápasy odřídila trojice rozhodčích Pos - Chvátal - Koza. Sponzorem turnaje byla firma Forte (F. Voříšek).