20212223242526
2728293031

31. srpen 2014 21:50

Opět dvanáct branek, tentokrát ale bez bodu

Neděle byla, na rozdíl od soboty, kdy se v Novém Jáchymově hrál turnaj starých gard, pořádně deštivá... Domácí Čechii ve druhém utkání nové sezóny vítězný déšť ze zatažené oblohy ale nepadal...  Diváci, kterých se v nevlídném počasí sešla téměř stovka, tak po týdnu viděli opět pořádnou „divočinu". Zápas s berounským Cembritem však byl pravým opakem toho s Karlštejnem, kdy Čechie v úvodu zápasu prohrávala 0:2 a nakonec dokázala 7:5 zvítězit. Tentokrát brzy 2:0 vedla, ale z vítězství 7:5 se radoval po devadesáti minutách její soupeř!
Ve 3. minutě otevřel účet zápasu po přihrávce Davida a kiksu hostujícího gólmana Žalud - 1:0. Za dalších pět minut se znovu s vydatnou pomocí strážce hostující svatyně po akci Patery prosadil v dorážce opět Žalud - 2:0. Dvoubrankové vedení však bylo pro domácí tým zřejmě „málo" a ten se lačně hnal za dalšími góly, jenže... Právě tato hra soupeři náramně vyhovovala. Cembrit podnikal do otevřené obrany rychlé protiútoky a brzy se ke slovu dostali i jeho hráči. Ve 23. minutě po špatném odkopu zadáků Čechie trestal Beňo (2:1) a za další tři minuty z trestného kopu Čížek (2:2). Na tahu tak byla opět Čechie. Žalud vysunul kolmou přihrávkou Spurného a domácí kapitán po zemi překonal gólmana hostí - 3:2. Za dvě minuty už byl stav zápasu opět „o dva góly". Po akci Pelce se prosadil Patera, jehož skákavá střela zapadla přesně k tyči - 4:2. Kdo by čekal, že se domácí poučí z předešlých minut a do své hry zařadí také trochu fotbalové taktiky, ten se hodně zmýlil. Čechie nadále mnohem více než na obranu myslela na útok a soupeř volným prostorem nepohrdl... Po přečíslení, navíc ještě chybující, domácí obrany trestal ve 34. minutě Sládek - 4:3. Když ve 41. minutě vyrovnal na 4:4 Novotný, diváci jen nevěřícně kroutili hlavami... To však ještě nebyl v první půli konec. V posledních vteřinách prvního dějství vyhrál Spurný běžecký souboj o míč s hostujícím gólmanem a po jeho přihrávce vyprovodil hosty do kabin pátým gólem Žalud - 5:4.
Ve druhém poločasu Čechie po „přežitém" závaru doslova nabídla ve vlastním pokutovém území svojí neopatrností soupeři pokutový kop a Čížek si s penaltou už věděl rady - 5:5. Neuběhlo ani pět minut a Cembrit šel poprvé v utkání do vedení. Průvan v domácí obraně způsobila kolmá přihrávka soupeře a Čížek vzápětí přidal další gól - 5:6. Rozdíl v herním pojetí obou soupeřů byl v tom, že si Cembrit dokázal svého vedení vážit a domácí se hodně těžkou prokousávali k hostující brance, kterou od druhé půle již hájil mnohem zdatnější gólman. Patera stačil po brejku pouze nastřelit boční síť, vzápětí na Krobův rohový kop, který prosvištěl malým vápnem Cembritu, nikdo z jeho spoluhráčů nezareagoval... Domácí se v posledních minutách snažili dohnat to, co sami promarnili, ale marně. Nepomohl jim ani přesun hráčů na jiné posty... Naději na vyrovnání jim pak definitivně sebral tři minuty před koncem berounský Uksa - 5:7.
Co na plat, že snahu a chuť do hry domácím hráčům rozhodně nelze upřít, když taktické pojetí  bitvy s Cembritem bylo tentokrát od domácích kopaček na hony vzdáleno...