20212223242526
2728293031

14. září 2014 21:22

To byl zase nervák...

Deštivé počasí během týdne namalovalo nad nedělním utkáním v Novém Jáchymově velký otazník. Nakonec se střetnutí mezi domácí Čechií a Svatou odehrálo a zápas byl tradičně „divoký"... Ještě neuběhla ani minuta zápasu a skóre otevřel Petr Pelc - 1:0. Radost Čechie netrvala dlouho. Juppa mohl být za žlutou kartu v rukách sudího Mázdry hodně rád, nicméně nařízený trestný kop za hranicí šestnáctky hostující Pergl trefil parádně - 1:1. Zápas na těžkém terénu měl slušné tempo a po dvaceti minutách propálil houštinu těl ze 14 m Vlček - 2:1. Než si Čechie stačila uvědomit své vedení, bylo vyrovnáno. Za několik vteřin totiž Bělohlávek srovnal na 2:2. Po půlhodině hry předvedli domácí skvělou kombinaci z hloubi vlastní půle až před branku hostí, ale Pelcova střela na jejím konci byla nepřesná... Domácí však za další tři minuty přece jen jásali. Centr Spurného „našel" pověstného hlavičkáře Fuxu, jehož „vlastenec" byl vskutku výstavní - 3:2. Těsně před koncem prvního poločasu jistě pálily ruce brankáře P. Falce po střele F. Bartoše, vzápětí mířil těsně nad Vlček.
Ve druhé půli měla Čechie od začátku navrch. V 53. minutě Vlčkův centr z brankové čáry dorazil P. Pelc - 4:2. Po chvilce Vlčkova dělovka trefila gólmana Svaté a domácí byli nadále při střelecké chuti. V 72. minutě se střela střídajícího Volfa při jeho premiéře odrazila od tyče k Vlčkovi a také on mohl jásat podruhé - 5:2. Jakkoliv se zápas mohl zdát rozhodnutý, opak byl pravdou... Trestný kop Falce zastavila až ruka Vlčka stojícího ve zdi a následovala penalta. S tou si sám Falc poradil suverénně - 5:3. To běžela 85. minuta. Za další minutu už bylo „zaděláno" na opravdové drama (tradičně)... Šikovný Bělohlávek se prosadil po levé straně a zamířil přesně - 5:4. Svatá najednou ožila a domácí cítili strach z případného vyrovnání. Když v nastaveném čase sražený míč pouze spadl na břevno Juppovy branky, Čechie mohla slavit své druhé vítězství v sezóně.