23242526272829
30

20. září 2014 14:29

Nic nového pod sluncem, po dobrém začátku tentokrát bod...

Podle scénářů z posledních zápasů se odvíjel také sobotní dopolední duel na Tmani. Ten Čechie začala svižně a už v 7. minutě vedla po parádní fotbalové akci. Odeesho Yaqo si narážečkou vyměnil míč s Paterou, následovala přesná přihrávka a zakončující Žalud otevřel účet zápasu - 0:1. Po chvilce mířil z trestného kopu nad branku Spurný, na opačné straně musel vytáhnout pohotový zákrok Juppa po tvrdé střele domácích z 18 metrů. Běžela 25. minuta, Žalud od postranní čáry přesně zacentroval, do jeho polovysoké přihrávky se „položil" Spurný a jeho hlavička znamenala dvoubrankové vedení hostů - 0:2. Kdo si myslel, že zápas bude v dalších minutách pro hosty procházkou, byl i tentokrát na omylu... Vzápětí sice pálil z dobré pozice nad Volf, poté v koncovce selhal pro změnu Žalud a když Paterův centr z těžkého úhlu spadl na domácí břevno, Čechie mohla těchto příležitostí záhy litovat... Domácí snížili ve 35. minutě na 1:2. Stoprocentní šanci chvíli poté spálil v pokutovém území Volf a na řadě tak byl opět soupeř. Pět minut před přestávkou Tmaň využila nedůslednosti hostů při centrovaném míči a bylo vyrovnáno - 2:2.
Jestliže v první půli chyběl hostům při osobních soubojích a také před oběma brankami důraz, pak se po změně stran na tomto faktu nezměnilo vůbec nic... Čechie měla po obrátce sice zpočátku územní převahu, ale k zakončení se dostávala až příliš upracovaně a s vypětím všech sil. Po Paterově centru hlavičkoval nad Žalud, stejný hráč pak hlavičkoval vedle v dobré pozici i po přihrávce Spurného. V 73. minutě předložil krásný pas Spurnému do běhu Odeesho Yaqo, hostující kapitán se uvolnil, přihrál přesně Žaludovi a ten dokázal, že v noze má mnohem větší cit a napálil míč do sítě - 2:3. Hosté se z vedení již tradičně dlouho neradovali... Za minutu bylo opět vyrovnáno, když Tmaň zakončila gólem svůj rohový kop - 3:3. V poslední minutě utkání ještě nebezpečně zacentroval od střídaček Spurný, ale míč pouze „prosvištěl" přes houštinu těl až na zadní tyč. Poslední přetažený rohový kop Čechie už na nerozhodném stavu nic nezměnil...

Další utkání sehraje ČECHIE v  NEDĚLI (28. září  2014) od 16:30 hodin doma proti Lužcům.

Tmaň - Nový Jáchymov 3:3 (2:2)
Branky: Žalud 2, Spurný. Rozhodčí: Krbec. Diváků: 70.
Sestava: Juppa - Odeesho Yaqo, Cimpa, P. Pelc, Krákora - L. Bartoš, Spurný, F. Bartoš, Patera - Žalud, Volf. Realizační tým: J. Krob, P. Milfait, M. Plachý, M. Pelc, M. Vlček.

e-mail: p.milfait@atlas.cz