20212223242526
2728293031

28. září 2014 20:02

Vedení dokázali KONEČNĚ udržet až do konce...

Sestava Čechie měla oproti předešlým zápasům znovu zcela jinou podobu. Již ve 3. minutě likvidoval stoprocentní šanci hostů včasným vyběhnutím mladý brankář Merhout. Soupeř v první šanci zaváhal, a tak ke slovu přišli domácí. Únik podél postranní čáry předvedl Odeesho Yaqo, u rohového praporku se skvěle uvolnil a přesným centrem vybídl Žaluda ke skórování. Tak se také stalo a Žaludova hlavička byla neomylná - 1:0. Po chvilce Cimpova hlavička jen o kousek přelétla hostující branku a byla to Čechie, která měla v zápase herně navrch. Po pár minutách však domácí vyrobili na soupeřově polovině parádní kiks v rozehrávce, ale brejk soupeře do přečíslené obrany Lužce naštěstí potrestat nedokázaly. Paradoxně tak udeřilo hned z nenápadného protiútoku na opačné straně. Volf tváří v tvář brankáři Hnátkovi ještě nedal, ale odražený míč vrátil přízemní ranou do sítě, tentokrát v roli kapitána, Cimpa - 2:0. Kdo sleduje zápasy Čechie, dobře ví, že takové vedení ještě zdaleka nic neznamená... Pravdivost tohoto faktu doložil naprosto laciný gól soupeře ve 37. minutě - 2:1. Lužce měly ještě jednu velkou šanci v posledních vteřinách prvního poločasu, ale vyrovnávací gól vystřelily rukou a namísto rozehrávky ze středového kruhu z toho byla žlutá karta...
Po změně stran se Čechie dostávala do dalších šancí, ale s koncovkou to nebylo nijak slavné... Vedle mířil P. Pelc, po rychlém brejku neuspěl v dobré pozici ani Patera. V 54. minutě už domácí jásali potřetí a to zásluhou hostů, kteří přesně mířenou hlavičkou do zápisu o utkání "namalovali parádního vlastence" - 3:1. Paterovo sólo po chvilce nezakončil z těsné blízkosti před opuštěnou brankou Volf a to byla další velká příležitost, která doslova volala po gólu... Ten nakonec přišel v 68. minutě, kdy po přihrávce Volfa vstřelil svůj druhý gól v zápase dorážkou k tyči Žalud - 4:1. Další Paterův brejk skončil střelou do hostujícího gólmana, pak hráč domácích s číslem 9 pro změnu posadil centrem míč na Žaludovu hlavu, ale bylo z toho pouze břevno... Zápas se blížil ke svému konci a Čechii se nakonec přece jen podařilo uštědřit soupeři "bůra" v 83. minutě. To Žalud vybídl přihrávkou P. Pelce a ten se ještě před svým avizovaným vystřídáním stačil zapsat do listiny střelců - 5:1. Vítězné utkání na měkkém terénu za krásného počasí sledovala stovka, snad spokojených diváků...

Další utkání sehraje ČECHIE v NEDĚLI (5. října 2014) od 10:15 hodin v Chodouni.

Nový Jáchymov - Lužce 5:1 (2:1).
Branky: Žalud 2, Cimpa, P. Pelc, vlastní. Rozhodčí: Vodička. ŽK: Odeesho Yaqo. Diváků: 110.
Sestava: Merhout - Havel, Cimpa, Krákora, Odeesho Yaqo - Patera, P. Pelc (84. M. Kohout), F. Bartoš, L. Bartoš - Žalud, Volf (86. Plachyý). Realizační tým: P. Milfait, L. Spurný, M. Pelc, M. Plachý, J. Vlach.

e-mail: p.milfait@atlas.cz