20212223242526
2728293031

12. říjen 2014 20:28

Derby zvládla Čechie na jedničku a po zásluze "bere" tři body

Tradiční sousedské podkrušnohorské derby se hrálo za nádherného podzimního počasí a na perfektně připraveném trávníku. Domácí vstoupili do zápasu s velkou chutí a Hudlice jen s velkou námahou čelily jejich obrovskému tlaku. Již ve 3. minutě nezužitkoval zpětnou přihrávku Žaluda po vypršení trestu opět nastoupivší Krob. Pak vyzkoušel pozornost Sklenáře v brance Patera, ale na hostujícího gólmana si ještě „nepřišel"... Neujala se ani nádherná Vlčkova dělovka z 18 m, která jen o kousek minula levou šibenici hudlické branky. Obrovský tlak Čechie s přibývajícími minutami sílil, ale domácí se stále neradovali. Spurného bombu Sklenář vytlačil s námahou na roh a na opačné straně vůbec první akci do té doby neškodný soupeř Skleničkovou zásluhou nakonec nedotáhl do konce... Hudlice se stále nemohly dostat do hry, natož do tempa,  a Čechie i nadále předváděla pohledný kombinační fotbal, se kterým měl její soupeř očividné problémy. Běžela 34. minuta a domácí mohli poprvé zaslouženě jásat. Na nádherný Krobův pas včas zareagoval Patera, vyhrál souboj s brankářem Sklenářem a už pro něj nebyl žádný problém „uklidit" míč do prázdné branky - 1:0. Čechie vedla a nadále se jí dařila kombinace podpořená spolehlivou a tentokrát i velice pozornou obranou. Ve 37. minutě zacentroval od brankové čáry Patera a kapitán Spurný přímo z voleje napálil pouze pravou tyč Sklenářovy branky. Častý potlesk tribun byl odměnou domácímu týmu, nicméně uklidnění do jeho řad měl přinést až druhý gól... Ve 40. minutě ještě promarnil stoprocentní šanci z malého vápna Spurný, ale domácí se do přestávky přece jen dočkali. Patera přízemní střelou z dálky z dobrých 20 m překvapil Sklenáře a bylo to 2:0.
Ve druhé půli byl obraz hry vyrovnanější. Hlavička L. Bergmana jen o kousek minula branku pozorného Juppy, na opačné straně vylekal gólmana Sklenáře zase Spurný. Poté se z velké dálky dvakrát zastřeloval Krob, jehož oba pokusy rozhodně stály za zaznamenání... Zápas se pozvolna chýlil ke svému konci, ale dvoubrankové vedení stále neznamenalo tříbodový zisk. Střela L. Bartoše z 86. minuty sražená Sklenářem na rohový kop byla tou nejlepší odpovědí na případné hudlické choutky ke zkorigování stavu. Čechie si již dvoubrankové vedení pohlídala a zcela po zásluze „brala" v derby všechny tři body.