20212223242526
2728293031

19. říjen 2014 20:58

Brankostroj Čechie se ve Zdicích nezastavil, Vlček má další hattrick

Zápas ve Zdicích se hrál sice za krásného podzimního počasí, ale na hodně nerovném terénu vlivem sobotního utkání I.B třídy. Čechie měla po celý zápas jasnou územní převahu, místy až drtivou.
Utkání odstartovala dalekonosná střela Kroba nad branku, po něm se dařilo lépe Vlčkovi, ale jeho první pokus ještě domácí gólman stačil zblokovat na roh. Čtrnáctá minuta už znamenala otevření brankového účtu zápasu. Spurný doslova posadil rohový kop na hlavu Vlčka, z ní míč putoval do břevna a od něj pak už do sítě - 0:1. Domácí rezerva po chybě zadáků hostí srovnala poměrně lacino ve 22. minutě - 1:1. Čechie ale našla bleskurychlou odpověď a ještě v téže minutě pláchl po pravé straně Patera, jehož centr dopravil do sítě zblízka L. Bartoš - 1:2. Asistent při druhém gólu si akci zopakoval brzy ještě jednou, tentokrát zakončoval sám, ale pouze do boční sítě. Po půlhodině hry vyslal Krob nádhernou kolmici Vlčkovi a ten v koncovce nezaváhal - 1:3. Vlček završil po čtrnácti dnech svůj druhý hattrick ve 37. minutě, kdy potrestal zdickou „malou domů", kterou gólman Olympie nedokázal zpracovat - 1:4.
Po změně stran góly padaly dál. Již ve 48. minutě se na rohu šestnáctky hezky uvolnil L. Bartoš, do jehož přízemního centru se skvěle položil Žalud a jeho hlavička za hranicí malého vápna byla gólová - 1:5. Po chvilce se na gólmana Zdic řítil sám Vlček, jenže čtvrtý zásah si nezapsal... Čechii tato šance nakonec nemusela vůbec mrzet, protože již za pár vteřin L. Bartoš zamířil z 15 metrů přesně k tyči - 1:6. Hosté po šestém gólu očividně „ubrali plyn" a na řadu tak mohlo přijít na jejich straně očekávané střídání. Do dvou slibných šancí se prodral kapitán Spurný, ale gól nedal. Poprvé zakončoval těsně vedle, podruhé jeho lob na poslední chvíli lapil v pořadí již druhý gólman Zdic. Toho dokázal přelstít v 84. minutě střídající Volf, jehož rána z dálky byla opravdu parádní - 1:7. Mladý hostující gólman Merhout na opačné straně hřiště byl prakticky po celou dobu bez práce, přesto si dokázal vysloužit potlesk skvělým zákrokem v 87. minutě, kdy míč ve skrumáži před brankou vytlačil na poslední chvíli nad břevno.
Čechie tak ve Zdicích jasně dominovala, s chutí si zastřílela a zisk tří mistrovských bodů je pro ni zcela zaslouženou a spravedlivou odměnou.

Další utkání sehraje ČECHIE v  NEDĚLI (26. října 2014) od 14:30 hodin doma proti Nižboru B.

Zdice B - Nový Jáchymov 1:7 (1:4)
Branky: Vlček 3, L. Bartoš 2, Žalud, Volf. Rozhodčí: Šnajdr.. Diváků: 100.
Sestava: Merhout - Odeesho Yaqo, Cimpa, Krákora, Havel - L. Bartoš, Krob, Spurný, Patera (62. F. Bartoš) - Žalud (76. Volf), Vlček (85. Plachý). Realizační tým: P. Milfait, M. Plachý, M. Král.

e-mail: p.milfait@atlas.cz