20212223242526
2728293031

26. říjen 2014 18:53

Sedm kulí jako v Sarajevu aneb jak Čechie drtila dalšího soupeře...

Dobré výkony Čechie v posledních zápasech přilákaly do hlediště znovu solidní návštěvu. Další domácí zápas se hrál v Novém Jáchymově na těžkém a tentokrát hodně podmáčeném terénu, a tak obavy o perfektně střižený trávník byly rozhodně na místě...
Čechie vstoupila do zápasu s vědomím, že je jeho favoritem. Již v 7. minutě vyrazil bombu Spurného gólman Brožovský, poté se marně snažil šestnáctkou hostí prokličkovat ve svém stylu Vlček... Když se zanedlouho na hranici šestnáctky efektně uvolnil Cimpa a jeho střela jen o kousek minula nižborskou branku, zdálo se, že utkání nebude vůbec snadné. Krobova dělovka z 18 metrů po zemi sice hodně vystrašila gólmana hostí, ale skóre se stále nechtělo rozhýbat... Až po půlhodině hry se na svůj, dnes již tradiční výlet, vydal Odeesho Yaqo, vybídl ke skórování Spurného a domácí kapitán jeho přihrávkou následnou prudkou střelou po zemi nepohrdl - 1:0. Za další čtyři minuty už domácí jásali podruhé. Spurný uvolnil šikovně Vlčka, ten úniky podél brankové čáry doslova miluje, a tak jeho střela z těžkého úhlu byla podle očekávání gólová - 2:0. Tři minuty před přestávkou vyhrál Vlček souboj s gólmanem hostí a připsal si svůj druhý zásah, kdy míč doskákal do opuštěné branky soupeře - 3:0.
Hned po obrátce Čechie trestala soupeře za jeho chybu znovu. Žalud přihrál Vlčkovi, ten postupoval proti Brožovskému a přízemní střelou mu nedal sebemenší šanci na úspěch - 4:0. Následovala bomba Kroba z dobrých 25 metrů, s tou si však brankář nižborské rezervy, byť s velkou námahou, poradil... Minuty ubíhaly a nic nenasvědčovalo tomu, že by domácí mohli dobře rozehraný zápas ztratit... V 69. minutě Žalud přízemním prudkým centrem zpod stráně vybídl Spurného k zakončení a domácí kapitán si s dorážkou v malém vápně věděl rady - 5:0. Rozhodnutý zápas si v domácích řadách řekl o další střídání, a tak v 84. minutě po Vlčkově v pořadí čtvrté trefě do černého se hráč domácích s číslem 8 bezprostředně poroučel z hrací plochy... :). Stejně dopadl i hráč s číslem 3 Žalud, který po přihrávce P. Pelce rozvlnil síť soupeře posedmé a okamžitě přepustil své místo dalšímu náhradníkovi ... :) Velké štěstí tak měl jen chvíli předtím kapitán Spurný, který promarnil stoprocentní šanci na rohu malého vápna proti zívající brance soupeře... :(
Čechie v neděli na domácím „zvalchovaném" trávníku slavila další zasloužené vítězství, přijďte ji povzbudit již příští víkend také na hřišti soupeře!