20212223242526
2728293031

01. listopad 2014 23:42

Čechie má další skalp, tentokrát loupila v Králováku!

Po sobotním obědě vycestovalo do Králova Dvora podpořit Čechii několik desítek jejích příznivců (DĚKUJEME). Zápas se hrál za krásného počasí, ale na těžkém terénu. Hosté vstoupili do boje se svým tabulkovým sousedem nebojácně a domácí rezerva měla od začátku velké problémy se zachytáváním jejich rychlých akcí. Už ve 4. minutě po dlouhém autu Spurného pádil směrem k brance Žalud, ale jeho střelu srazil gólman domácích s námahou na roh. Po čtvrthodině hry Žalud míč do sítě sice dopravil, ale rozhodčí Pos pro ofsajd gól neuznal. Čechie měla ideální možnost otevřít skóre zápasu v 17. minutě, jenže Žalud jako exekutor pokutového kopu za hraní rukou domácích neuspěl a jeho nepovedená střela doprostřed branky pouze trefila padajícího gólmana! Promarněná penalta naštěstí s hosty nijak výrazně „nezacloumala", naopak... Čechie zvýšila aktivitu a domácí byli i v dalších minutách pod tlakem. Z toho se vymanili až po 25 minutách hry, kdy prováděli během chvíle tři nebezpečné rohové kopy. Při jednom z nich se zaskvěl gólman Juppa, který skokem v poslední chvíli odvrátil jistý gól a vytlačil míč nad břevno! Útočný tón však nadále udávali ve hře Novojáchymovští. Do zaslouženého vedení se dostali ve 29. minutě, kdy Vlček nádherně zpracoval vysoký míč, posunul jej Spurnému a přízemní střela hostujícího kapitána ze 17 metrů zapadla k pravé tyči domácí branky - 0:1. Čechie byla při chuti, zato domácí celek byl očividně hodně nervózní a navíc rozhádaný... Ve 32. minutě zakončil Vlček svůj slalom střelou z hranice šestnáctky a gólman Ilko s námahou poslal míč těsně nad břevno! Poté přišel obrovský závar před domácí brankou, který znovu zastavil až ofsajdový hvizd hlavního arbitra. Na opačné straně se opět „ukázal" Juppa, když vyrazil nádherný trestňák domácího Šolce ze šibenice! Už se zdálo, že poločas skončí těsným vedením hostí, když si Krob vybojoval na hranici velkého vápna faul a s ním i trestný kop. Jeho exekuce se perfektně zhostil Vlček a před odchodem do kabin rozesmutněl nádhernou střelou domácí tým podruhé - 0:2.
Druhé dějství odstartovala šance Patery po Krobově pasu, kdy míč jen těsně minul domácí branku... Jak je dvoubrankové vedení zrádné, se hosté přesvědčili v rozmezí necelých dvou minut. Po dvou trefách nejlepšího hráče domácích Šolce bylo rázem vyrovnáno - 2:2! Sympatická hra Čechie pokračovala dál a hosté se s vyrovnáním nechtěli hned tak smířit. Paterův volej mířil ještě nad, ale v rozmezí 67.-70. minuty přišla radost a spolu s ní, bohužel i smutek zároveň. Vlček postupoval k šestnáctce domácích, kde byl faulován a zranil se. Od první chvíle bylo jasné, že ve hře nebude pokračovat a podpíraný svými spoluhráči nuceně „zalehl" za brankovou čáru, aby vyčkal příjezdu přivolané sanitky. S nařízeným trestným kopem naložil Spurný náramně, a tak pro první gólové obětí zamířil právě za „sténajícím Vlčákem" - 2:3. Čechie byla bezprostředně po gólu nucena poprvé rychle střídat a své vedení chtěla minimálně udržet. Po Spurného přihrávce v 83. minutě mnoho nescházelo Žaludovi, aby stav zvýšil, ale v tomto zápase mu nebylo gólově přáno... Domácí se snažili o další vyrovnání, jenže obranná hra Čechie fungovala v sobotu velice dobře, a tak to měli po celou dobu zápasu hodně složité. Navíc v 87. minutě předvedl efektní slalom P. Pelc a po jeho přihrávce už T. Královi nezbylo nic jiného, než míč zblízka dorazit do opuštěné branky - 2:4. Pátý gól Čechie v podání Spurného už byl pouze definitivní tečkou za zcela zaslouženým vítězstvím hostujícího celku - 2:5. Ten předvedl v Králově Dvoře líbivý fotbal, dobře kombinoval i bránil a v tabulce tak svého soupeře předstihl... Po vítězném zápase se pak hosté mohli navíc telefonicky dozvědět i „špitálovou rentgenovou diagnózu", která naštěstí neodhalila zlomeninu hráče s číslem 8!

Další utkání sehraje ČECHIE v  NEDĚLI (9. listopadu 2014) od 14:00 hodin doma proti Vižině.

Králův Dvůr B - Nový Jáchymov 2:5 (0:2)
Branky: Spurný 3, Vlček, Král. Rozhodčí: Pos. ŽK: Cimpa. Diváků: 120.
Sestava: Juppa - Odeesho Yaqo, Cimpa, Krákora, Havel - P. Pelc, Krob, Spurný, Patera (89. David) - Žalud (90. Merhout), Vlček (70. T. Král). Realizační tým: P. Milfait, M. Plachý, M. Král.