22232425262728
2930

16. březen 2015 19:43

ČECHIE má těžký los, první zkoušku zažije pod hradem

Jako voda utekla zimní přestávka a po několika přípravných duelech hráči z Nového Jáchymova vstoupí konečně do jarních odvet ve III. třídě (skupina A). Jarní los má Čechie hodně náročný, a tak její příznivci budou jistě s napětím sledovat, jak se týmu v mistrovských zápasech povede.
Pohled pod „pokličku" či chcete-li raději fotbalovou hantýrkou do šatny Čechie prozradí, že trenérské žezlo pevně uchopil letos šestašedesátiletý Milan Rosenbaum, který je kromě fotbalu v Novém Jáchymově neodmyslitelně spjat především s fotbalem v pražských Řepích. Kádr Čechie zůstal prakticky beze změn. Na zranění brankáře Lukáše Juppy (po operaci) klub zareagoval půlročním hostováním gólmanů Petra Budína (37 let - ČL-U Beroun) a Michala Rosenbauma (37 let - Sokol Řepy). Střídavý „gólmanský" start má také na jaře potvrzen Zdeněk Merhout (dorost - Králův Dvůr), stejně jako obránce Martin Krákora (dorost - Hudlice). V minulých dnech klub znovu „oprášil" hostování a využije služeb Jiřího Péma (hostování do 30.6. 2015 z berounského Cembritu).
Tolik tedy k „novinkám" v týmu Čechie, která se v sobotu vypraví do Karlštejna. Mnozí fandové mají jistě v živé paměti úvodní a hodně divoký duel sezóny, který se hrál v Novém Jáchymově. Domácí Čechie brzy prohrávala o dva góly, brzy srovnala a poločas skončil smírně 3:3. Brankové hody pokračovaly i po přestávce a v srpnu loňského roku se nakonec zrodilo vítězství Čechie v poměru 7:5. Čtyři branky zaznamenal Martin Žalud, po jedné připojili Lukáš Patera, Libor Spurný a Petr Pelc.
A jak to bude v odvetě?
Pojeďte s námi! Utkání začíná v 15 hodin a hráči Čechie věří, že je na hřiště soupeře „pod hrad" přijedete povzbudit v co možná největším počtu.