22232425262728
2930

21. březen 2015 20:59

Tři body od vody a "do pohody" za hráčské i divácké převahy

Již při rozcvičce byl u obou týmů znát patřičný respekt ze soupeře a hosté, stejně jako domácí, si tak byli dobře vědomi důležitosti prvního jarního zápasu...

Čechie zavítala do areálu „pod hrad" takřka v kompletním složení a od úvodní minuty udávala tempo hry. Již ve 4. minutě vysunul Spurný přesným pasem Pateru, ten však v koncovce pouze nastřelil gólmana domácích. Po chvilce Čechii hodně zatrnulo, když ostrý atak Havla při brejku domácích zůstal u rozhodčího bez odezvy. Na opačné straně se řítil do šance Pém, jenže jeho lob byl příliš vysoký... Zanedlouho se do střely z voleje položil Pelc, ale jeho ráně z hranice šestnáctky chyběly zhruba dva metry... V 19. minutě už mohli hosté poprvé jásat. Vlček se nádherně uvolnil na hranici šestnáctky, naservíroval přesný centr a Cimpa vzápětí potvrdil, že je „pan" hlavičkář - 0:1! Čechie byla při chuti a šance si vytvářela nadále a poměrně rychle za sebou. Další tutovku promarnil na hranici vápna Pelc, který mířil opět vedle. Po něm spálil ideální příležitost ke skórování Pém, který dorážel gólmanem vyražený míč po střele Spurného. Tempo hry udávali hosté, ale změna stavu mohla přijít na opačné straně hřiště. Tak trochu k překvapení všech po rohovém kopu domácích následoval pokutový kop, se kterým si však sedmatřicetiletý novic v jáchymovské brance Budín poradil! Udeřit tak opět mohlo ve druhé šestnáctce, jenže to by po střele Péma musel mít dorážející Pelc i potřebnou dávku štěstí... Gólman Karlštejna byl pozorný a míč za svá záda nepustil. O největší rozruch se tak postaral načasovaný dlouhý pas s chutí hrajícího Pelce, který převzal na půlící čáře Pém. Ten postupoval sám proti brankáři, ale jeho lob byl tentokrát nízký! Co se nepovedlo hostům, mohlo se podařit z následné akce domácím. Za záchrannou brzdu ovšem včas zatáhl spolehlivý Krákora! Karlštejn vzápětí spálil velkou šanci a jeho hraniční ofsajdová akce skončila nad břevnem pozorného Budína.
V úvodu druhého poločasu se z trestného kopu dvakrát nebezpečně zastřeloval Krob, jehož střely k tyči brankář domácích s námahou vytlačil na roh. Co se nepovedlo Krobovi, povedlo se po chvilce kapitánovi Spurnému. Jeho trestňák z 22 metrů byl vskutku výstavní a výborný gólman Karlštejna „plachtil" k pravé tyči sice elegantně, ale marně - 0:2. Do obrazu hry tak v tu chvíli příliš nezapadl gól domácích, kteří se nadvakrát prosadili v šestnáctce a zápas tak znovu dostal nový náboj - 1:2. Sedm minut před koncem jinak pozorná obrana Čechie vyrobila chybu, ale domácí nabídnutou situaci v přečíslení dva na jednoho vyhodnotili tím nejhorším možným způsobem - ofsajdem, a tak míč v síti Čechie znamenal pouze následný odkop z šestnáctky hostí... V době, kdy hosté připravovali taktické střídání, pronikl do šestnáctky efektně P. Pelc a jeho přihrávku suverénně „uklidil" do sítě Spurný - 1:3. Zanedlouho se již ozval konečný hvizd rozhodčího Krose a hosté si tak po zásluze odvážejí z Karlštejna první tři jarní body!
Zápas v Karlštejně se hrál v korektní atmosféře a hráči Čechie od úvodní minuty tohoto duelu cítili zjevně početnou diváckou přesilu a podporu svých příznivců (DĚKUJEME).

Další utkání sehraje ČECHIE v  NEDĚLI (29. března 2015) od 10:15 hodin v Berouně proti Cembritu. Přijeďte nás opět povzbudit !!!

Karlštejn - Nový Jáchymov 1:3 (0:1)
Branky: Spurný 2, Cimpa. Rozhodčí: Kros.. Diváků: 80.
Sestava: Budín - Odeesho Yaqo, Cimpa, Krákora, Havel - P. Pelc, Vlček (89. F. Bartoš), Krob, Patera - Pém (78. L. Bartoš), Spurný.
Další hráči připraveni do hry: Merhout, David, Joukl.
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, L. Juppa, P. Cihelka, K. Plachá.