22232425262728
2930

29. březen 2015 18:24

Špatná koncovka, břevna a jeden vlastenec = prohra na Cembritu

Čechie začala zápas o první místo v Berouně „pod mostem" s velkou chutí. Hosté od první minuty napadali soupeře a dostávali ho často pod tlak. V 10. minutě po hezké akci Kroba s Pelcem pálil tvrdě Spurný, jehož projektil vytlačil gólman domácích s námahou na roh. Kapitán hostí zůstal za další čtyři minuty „zapomenutý" zcela osamocen na polovině soupeře, postupoval směrem k brance, pronikl do šestnáctky, ale jeho bomba z 16 m o metr přelétla břevno... Cembrit se horko těžko dostával do hry, vázla mu kombinace, a tak byli domácí hodně rádi, že po úvodní čtvrthodině byl stav stále bezgólový. V 19. minutě Čechie zahrozila dalším brejkem, po němž Pelc vybídl ke střele Kroba, jenže míč z jeho levačky mířil po zemi vedle branky. Tlak hostí sílil a ti se také po zásluze dostali na začátku 21. minuty do vedení. Pelcova přízemní střela skončila u pravé tyče domácí branky - 0:1. Čechie ani po této brance nepouštěla soupeře „do hry" a sama pokračovala ve své ofenzivě. Po půlhodině hry měl velkou šanci navýšit vedení Pelc, který ze strany postupoval sám na gólmana, ale v zakončení trefil pouze jeho... Už v následující minutě orazítkovala bomba Spurného břevno a hosté si tak mohli „odškrtnout" další neproměněnou „gólovku"... Ve 37. minutě se domácí dostali vůbec poprvé do vážnější příležitosti, jejich snahu zastavil v šestnáctce faulem Cimpa a Stejskal z nařízeného pokutového kopu a s notnou dávkou štěstí, kdy gólman Budín míč srazil k tyči, vyrovnal - 1:1. Tímto stavem také skončil první poločas, ve kterém hosté mohli spílat slabé produktivitě, když je při jejich územní i herní převaze až příliš často zradila koncovka...
Druhé dějství už na straně hostů postrádalo fotbalovost, která Čechii do přestávky zdobila. Byli to naopak domácí, kteří hrozili protiútoky do otevřené novojáchymovské obrany a postupně přebírali iniciativu na hrací ploše. Hodně smolná byla pro hosty třináctá minuta druhé půle, kdy po prudkém rohovém kopu Cembritu „od řeky" nešťastně zasáhl míč hlavou Havel a jeho „vlastenec" znamenal obrat ve vývoji utkání - 2:1. Krátce před svým vystřídáním se ocitl v dobré pozici s bolestmi hrající Krákora, ale jeho zakončení bylo nepřesné. Velkou šanci spálil Cembrit v 64. minutě, kdy míč vysoko přelétl Budínovu branku. Jestliže v první půli si hosté vytvářeli hodně brankových příležitostí, ve druhé jich bylo jako šafránu. Za zmínku tak stála až v 66. minutě střela Patery, která ale skončila nad brankou Cembritu... Běžela 70. minuta zápasu a kalich hořkosti si musel do dna vypít kapitán Spurný, jehož nádherná střela z 25 metrů orazítkovala spojnici břevna a tyče berounské branky! Hosté se do dobré příležitosti přesto dostali ještě jednou, jenže Žalud doslova „sebral" zakončení lépe postavenému Pémovi a domácí gólman míč lapil... To ale bylo ze strany Čechie vše a po vítězství v Karlštejně se tentokrát musela před početnou návštěvou a před svým soupeřem sklonit...

Další utkání sehraje ČECHIE v  NEDĚLI (5. dubna 2015) od 16:30 hodin na domácím hřišti proti Tetínu. Přijďte nás opět povzbudit !!!

Cembrit Beroun - Nový Jáchymov 2:1 (1:1)
Branka: Pelc. Rozhodčí: Mázdra. ŽK: Krob. Diváků: 180.
Sestava: Budín - Odeesho Yaqo, Cimpa, Krákora (63. Pém), Havel - P. Pelc, Vlček, Krob, Patera - Žalud, Spurný.
Další hráči připraveni do hry: F. Bartoš.
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, L. Juppa, J. Vlach, M. Plachý, M. Pelc, K. Plachá.