22232425262728
2930

12. duben 2015 22:17

Na Svaté se střílelo jen v první půli, Čechie uštědřila soupeři "bůra"

Lepší úvod zápasu si fotbalisté Čechie na Svaté snad ani nemohli přát... Uběhlo přesně 17 vteřin a stav byl 0:1. Hosté si po rozehrávce ve středu hřiště několikrát vyměnili míč, super „ťukes" zakončil přihrávkou Vlček na nabíhajícího Pateru a ten prostřelil domácího gólmana! Studená sprcha s domácími pořádně zacloumala a hosté během prvního poločasu svého soupeře doslova „válcovali". Ve srovnání s předešlými zápasy pak dokázali nabídnuté šance konečně proměnit! V 6. minutě orazítkoval Spurný ze vzdálenosti 20 metrů z trestného kopu břevno a tlak Čechie nabíral na intenzitě. Běžela 11. minuta, míč ze vzduchu efektně převzal Vlček, postupoval k šestnáctce domácích, lobem přes jejich zadáky vybídl ke skórování Žaluda a nejúspěšnější střelec Nového Jáchymova v této sezóně přízemní střelou „zadělal" na svůj hattrick - 0:2. Hosty fotbal bavil, a tak třetí gól na sebe nenechal dlouho čekat. V 17. minutě Krobův přesný pas převzal Žalud, zacentroval do šestnáctky a ztuhlá domácí obrana jen přihlížela, jak P. Pelc z 8 m bombou propálil Falce - 0:3. Svatá se na soupeřovu polovinu dostávala jen sporadicky, přesto se v dobré pozici ocitl ve 25. minutě Bělohlávek, ale Merhout byl v brance pozorný. Hned v následující minutě udeřilo na opačné straně, jenže Vlčkova bomba z 18 m pouze zatřásla břevnem svatské svatyně... Po chvilce pálil těsně nad Patera a bylo otázkou času, kdy hosté napnou síť počtvrté. Po půlhodině hry nacentroval z brankové čáry přesně právě Patera a Žaludova hlavička přes celou branku ke vzdálenější tyči byla neomylná - 0:4. Po třech minutách si Žalud hlavičku na hranici malého vápna zopakoval a po centru Kroba docílil již avizovaného hattricku - 0:5. Ve 37. minutě ještě promarnil tutovku Pelc a ve 43. minutě orazítkoval pravou tyč z 25 m Krob.
Ve druhém dějství početná divácká kulisa možná očekávala další brankový nárůst, ale to se nestalo... V 57. minutě se v dobré šanci ocitl Žalud, jenže jeho střele scházely tentokrát pověstné centimetry. Domácí gólman zakrátko vychytal i Cimpu, a tak stav na hrací ploše si i nadále udržoval přívlastek „bůra" ... Když mimo tyče zamířil zakrátko i Spurný, hosté si mohli na střídačce „odfajfkovat" další nevyužitou šanci... Na opačné straně se řítil do dobré palebné pozice Bělohlávek, ale nedal, když mu tentokrát míč utekl za brankovou čáru... V dalších minutách se již zápas dohrával spíše z povinnosti a šancí se již na hřišti tolik neurodilo. Tu největší měl v závěru po přesném centru Patery hlavičkující Pém, jehož pokus na poslední chvíli vytlačil gólman domácích na roh...
Čechie si tak za herní i divácké (DĚKUJEME) převahy zcela po zásluze připsala na své konto druhé venkovní jarní vítězství a stále se drží na předních pozicích vzácně vyrovnané tabulky III. třídy odd. „A".

Další utkání sehraje ČECHIE v NEDĚLI (19. dubna 2015) od 17:00 hodin na domácím hřišti (... KONEČNĚ ...) proti Tmani. Přijďte nás opět povzbudit !!!

Svatá - Nový Jáchymov 0:5 (0:5)
Branka: Žalud 3, Patera, Pelc. Rozhodčí: Knotek. ŽK: Odeesho Yaqo. Diváků: 180.
Sestava: Merhout - Odeesho Yaqo (46. Pém), Cimpa, Krákora, Havel (62. L. Bartoš) - P. Pelc (82. Joukl), Vlček (80. David), Krob, Patera - Žalud (70. F. Bartoš), Spurný.
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, L. Juppa, M. Plachý, M. Pelc, K. Plachá.