20212223242526
2728293031

19. duben 2015 21:32

Další Žaludův hattrick podpořil vysoké domácí vítězství Čechie

Zápas proti Tmani měl být podle papírových předpokladů pro domácí tým pouhou formalitou... Jenže Čechie se od počátku nemohla dostat do svého tempa a v její hře byla v úvodních minutách řada nepřesností. První velkou šanci měli hosté, tu však neproměnili. Odpovědí byla bomba Kroba nad tmaňskou branku. Když pak byl hned na začátku míčem do oka nešťastně zasažen Žalud, domácí střídačka zvažovala rychlé vystřídání tohoto hráče. Po opětovném návratu na hrací plochu se však Martin Žalud nehodlal dlouho „rozkoukávat" a přes částečný handicap opět naládoval do svých kopaček střelný prach! Tmaň předvedla na konci 16. minuty pohlednou akci zakončenou přízemní střelou, kterou ovšem Merhout spolehlivě lapil... Hned z protiútoku se už skóre měnilo. Žalud se v šestnáctce prokličkoval až před brankáře a dokázal ho také prostřelit - 1:0. Na Krobovu jedovatou, tentokrát pravačku, v následující minutě byl gólman hostí připraven a vyražený míč nedokázal do sítě propasírovat těsně před brankovou čárou právě Žalud. Nedáš - dostaneš, platilo vzápětí. Po zbytečné ztrátě míče Tmaň předvedla ve 21. minutě po pravé straně rychlý brejk a po něm Večeřa vyrovnal - 1:1. Čechie měla ideální možnost strhnout vedení na svoji stranu za další dvě minuty, ale Pém asi ještě nyní kroutí hlavou, z jaké vzdálenosti se dá překopnout 2,44 m vysoká fotbalová branka... Míč mu krásně servíroval Žalud. Ve 26. minutě se k nevídanému sólu z hloubi vlastní půle vydal Havel, míč převzal v šestnáctce hostí P. Pelc, ale tak dlouho otálel se zakončením, až o něj přišel... Po půlhodině hry hostující zadáci zbytečně faulovali ve velkém vápně Péma a sudí Veverka nařídil pokutový kop. Penaltu přízemní střelou proměnil Žalud - 2:1. Ve 35. minutě se k zahrání trestného kopu z 25 m postavili Spurný s Krobem a nakonec dělovka domácího kapitána jen o kousek přelétla branku hostí. Výhody „trestňáku" se dostalo také hostům, ale brankář Merhout byl pozorný a míč ze vzduchu pohotově stáhl. Svůj další hattrick v letošní sezóně zkompletoval Žalud ve 41. minutě, když po přihrávce Pelce prostřelil gólmana Tmaně potřetí - 3:1. Účet prvního poločasu mohla uzavřít prudká přízemní střela Spurného v poslední vteřině, ale míč jen o vlásek minul branku...
Jestliže se novojáchymovský brankostroj v minulém kole na Svaté po obrátce zasekl, pak nyní soupeře rozhodně nešetřil. V 50. minutě převzal milimetrový pas Kroba rozběhnutý Pelc a jeho lob vysunutému brankáři VČS naštěstí „ofsajdový" Žalud jen pohledem kontroloval, až doskáče za brankovou čáru - 4:1. Domácí se ze čtvrtého gólu dlouho neradovali. Za dvě minuty si jinak pozorný gólman Merhout vybral slabší chvilku a pustil za svá záda střelu Haase z 22 metrů - 4:2. Čechie pak na chvilku „vypadla" ze hry a kombinace jí čtvrthodinku vázla... Až v 69. minutě rozehráli parádní kombinaci „pod svahem" Krob , Odeesho Yaqo a Spurný a na konci jejich spolupráce byla, tentokrát přesná bomba Péma - 5:2. Za šest minut, ale Čechie znovu doslova darovala soupeři gól a hostující Šteffl nabídnutým přečíslením nepohrdl - 5:3. Odpověď Čechie však byla směrem „na hospodu" velice rychlá a po pár vteřinách předvedl skvělé sólo i Odeesho Yaqo, který naservíroval na hranici šestnáctky míč osamocenému Krobovi a ten zamířil s citem a hlavně přesně k pravé tyči tmaňské branky - 6:3. V 84. minutě se Žalud přeorientoval ze střelce na nahrávače, jeho přihrávku prodloužil ještě hlavou Pelc a střídající F. Bartoš přidal zblízka další gól - 7:3. Co se Spurnému nepovedlo v závěru první půle, toho se dočkal v posledních okamžicích celého zápasu, když rozehraný roh doslova „uklidil" do sítě - 8:3.
I přes nepovedený vstup do zápasu tak Čechie povinné a nakonec i vysoké vítězství před početnou diváckou kulisou (DĚKUJEME) získala a nadále se drží v horních patrech "našlápnuté" tabulky III. třídy odd. A.

Další utkání sehraje ČECHIE v NEDĚLI (26. dubna 2015) od 17:00 hodin v Lužcích.
Přijeďte nás opět povzbudit !!!

Nový Jáchymov - Tmaň 8:3 (3:1)
Branky: Žalud 3, P. Pelc, Pém, Krob, F. Bartoš, Spurný. Rozhodčí: Veverka. ŽK: Pém. Diváků: 140.
Sestava: Merhout - Odeesho Yaqo, Cimpa, Krákora, Havel - P. Pelc, Krob, Spurný, Patera - Žalud (86. Joukl),  Pém (74. F. Bartoš).
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, L. Juppa, M. Plachý, M. Pelc, J. Vlach, K. Plachá.