20212223242526
2728293031

26. duben 2015 20:31

Z Lužců se zraněními a navíc i čtyřmi góly

Již v týdnu bylo jasné, že Čechie bude „lepit" sestavu pro zápas v Lužcích horko těžko... Domácí nastoupili do zápasu aktivně se svým pověstným důrazem, který, jak se později ukázalo, byl hlavním strůjcem jejich vítězství. Čechie prohrávala osobní i hlavičkové souboje a po celou dobu marně ve svém ustrašeném projevu hledala recept na to, jak přehrát soupeře.
Již po pár vteřinách musel Budín vyrážet nepříjemnou střelu domácích na roh. Čechie se dlouho hledala, až ve 12. minutě našel Spurný uličkou Vlčka, ten ale zamířil nad branku. Lužce praktikovaly hru dlouhých nákopů za soupeřovu obranu a Čechie měla s tímto stylem neustálé problémy... Po této situaci také padl po čtvrthodině úvodní gól utkání - 1:0. Na opačné straně dlouho váhal se střelou L. Bartoš, až na hranici šestnáctky o míč přišel... Ve 22. minutě vylekal brankáře Hnátka Vlček a stejný hráč po chvilce po Spurného přihrávce znovu nezamířil přesně... Když po půlhodině Paterův brejk dorážel do prázdné branky P. Pelc, gól vzápětí odvolala ofsajdová píšťalka rozhodčího Kareše... Ofsajdovou past zkoušela také Čechie, jenže nedorozumění hostujících zadáků málem ztrestali domácí. Štěstí pro Čechii, že Lužce spálily stoprocentní tutovku. Blížil se konec prvního poločasu, po pravé straně v souboji fauloval Odeesho Yaqo Kokrdu, který tradičně po odpískání neudržel nervy na uzdě a v přerušené hře poslal pravého zadáka Čechie nekompromisně k zemi! Lužce tak hrály od 43. minuty pouze s deseti hráči a jakkoliv se mohlo zdát, že by tento fakt mohl být po změně stran vodou na hostující mlýn, opak byl pravdou... Těsně před přestávkou musel být pro zranění ruky převezen k vyšetření „do špitálu" druhý krajní obránce Čechie Havel.
Druhý poločas měla Čechie sice početní, nikoliv však herní převahu... Trestný kop Kroba skončil těsně vedle branky, na opačné straně ještě Budín stačil hasit požár při brejku nejlepšího domácího hráče a autora tří branek Duška... Krátce poté si brankář Čechie řekl o vystřídání, neboť Kokrda ještě před svým vyloučením v první půli stačil Budínovi „zmuchlat" nárt a velký otok tak v kopačce gólmana Čechie hodně bolel... V 62. minutě přišel další dlouhý pas za obranu hostí a Dušek dokázal střídajícího Merhauta překonat - 2:0. Naděje svitla Čechii v 67. minutě, kdy Lužce nezareagovaly na rozehrávku rohového kopu, míč si u praporku sám přebral Krob, postupoval s ním do šestnáctky a zkoprnělí a protestující domácí hráči jen sledovali, jak zapadl k levé tyči brankáře Hnátka - 2:1. Příznivci Čechie asi očekávali další nápor svého týmu, ten ovšem nepřicházel, a tak oslabení domácí při své důrazné hře poměrně snadno odolávali náznakům jakékoliv akce hostí... Špatná hra Čechie měla za následek další obrovskou šanci Lužců v 71. minutě a míč naštěstí pro hosty skončil pouze na brankové tyči! Za zmínku tak v dalších minutách stála snad jedině střela na hranici šestnáctky naběhnutého Kroba, která však mířila metr nad Hnátkovu branku. Namísto tlaku hostí přišel v 81. minutě dlouhý výkop domácího gólmana mezi dezorientovanou obranu Čechie a oslabené Lužce přidaly další gól 3:1. Když pak tři minuty před koncem Čechii nevyšel další ofsajd-systém, lobovaný míč skončil počtvrté v její brance - 4:1.

Další utkání sehraje ČECHIE v NEDĚLI (3. května 2015) od 17:00 hodin na domácím hřišti proti Chodouni. Přijďte nás opět povzbudit !!!

Lužce - Nový Jáchymov 4:1 (1:0)
Branka: Krob. Rozhodčí: Kareš. ŽK: Odeesho Yaqo. Diváků: 80.
Sestava: Budín (60. Merhout) - Odeesho Yaqo, Krob, Krákora, Havel (44. T. Král) - F. Bartoš, Spurný, L. Bartoš, Patera - Vlček, P. Pelc.
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, L. Juppa, M. Plachý, M. Pelc, K. Plachá.