20212223242526
2728293031

03. květen 2015 20:31

Čechie předvedla fotbal naruby, nakonec ale vysoko zvítězila!

Zcela rozdílný herní obraz oproti minulým zápasům mělo domácí utkání Čechie proti Chodouni. Jestliže se první poločasy předešlých duelů vesměs nesly ve znamení jasné převahy Čechie se spoustou šancí, pak tento zápas byl dlouho pravým opakem. Šance si vytvářel a větší tah na branku měl soupeř z Chodouně!
Hosté byli od úvodní minuty aktivnějším celkem a brankář Merhout se tak musel mít neustále na pozoru. „Zlobil" zejména rychlý útočník Flachs, který měl, naštěstí pro domácí, častokrát vychýlenou mušku... Nebezpečné brejkové přechody soupeře byly dlouho předzvěstí úvodního gólu v domácí síti. Ten padl po chybě obrany ve 22. minutě, kdy se již Flachs střelou odraženou od tyče trefil - 0:1. Chodouňský hbitý forvard byl při chuti a štěstí pro domácí, že jeho bomba v další minutě tři tyče minula... Z velké dálky to pak na straně soupeře zkoušel také bývalý hráč Čechie Krumhanzl, ale Merhout byl v brance nadále pozorný a ránu z dobrých 30 metrů chytil. Čechie se dlouho v utkání „hledala" a na hostujícího gólmana, který byl do té doby prakticky bez práce, vyzrál konečně ve 27. minutě Vlček, který si na hranici šestnáctky připravoval míč ke střele a ta mu nakonec také parádně „sedla" - 1:1. Odpovědí byla další bomba Flachse z hranice velkého vápna, naštěstí pro domácí tým opět nad branku... Pohlednou akci tak vymysleli domácí až po půlhodině hry, kdy míč putoval po ose Patera - Pém až na zakončujícího Žaluda, který ale mířil vedle. Velkou šanci měla Chodouň ve 35. minutě a při domácích stálo již poněkolikáté velké štěstí... Gólman Merhout po chvilce navíc včasným vyběhnutím skvěle zlikvidoval samostatný únik Flachse a nic nenasvědčovalo tomu, že by Čechie měla strhnout vedení na svoji stranu... To se ale nakonec stalo a dvě minuty před přestávkou přišel pro dobře hrající Chodouň, která bojuje o udržení v soutěži, šok. Krákora vyslal kolmici na Spurného a po jeho centru pohnula časomírou přesná hlavička P. Pelce na zadní tyč - 2:1. Hosté zůstali po tomto gólu jako zmražení a do poločasového hvizdu inkasovali ještě jednou. Spolupráce P+P aneb Pelcova přihrávka Pémovi byla gólová a střela domácího útočníka podél gólmana znamenala třetí gól - 3:1. Hostům se tak do kabin odcházelo po schodech hodně těžce, neboť to byla tentokrát Čechie, která oproti zvyklostem z minima nakonec vytěžila maximum...
Druhý poločas bývá v novojáchymovském podání obvykle tím slabším, tentokrát to ale bylo naopak! Čechie byla od 46. minuty mnohem aktivnější a přitlačila soupeře před jeho šestnáctku. Když v 64. minutě ukryl z 18 metrů přízemní střelu před bránícími zadáky Chodouně kapitán Spurný, o vítězi zápasu přestávalo být pochyb - 4:1. Spurného trestňák za další minutu byl povedený, ale nakonec jen o kousek přelétl branku. Pravou tyč branky Chodouně pak přízemní ranou trefil Pelc. V 77. minutě byl v šestnáctce faulován právě Pelc a Vlček z nařízené penalty nadělil Chodouni hodně krutého „bůra" - 5:1.
Po rozpačitém prvním poločasu nakonec Čechie utkání zvládla a získala tři body, přestože konečný výsledek tentokrát poměru sil na hrací ploše neodpovídá...

Další utkání sehraje ČECHIE již ve čtvrtek 7. května, kdy na domácím trávníku v dohrávce třetího jarního kola přivítá od 17:30 hodin silný Tetín.
(TRÉNINK je ve středu !!!)
V NEDĚLI
(10. května 2015) od 17:00 hodin hraje Čechie v Hudlicích.

Přijďte nás opět povzbudit !!!

Nový Jáchymov - Chodouň 5:1 (3:1)
Branky: Vlček 2 (1x PK), P. Pelc, Pém, Spurný. Rozhodčí: Šnajdr. ŽK: Král. Diváků: 90.
Sestava: Merhout - L. Bartoš, Cimpa, Krákora, Havel - P. Pelc, Vlček, Spurný, Patera - Žalud (75. F. Bartoš),  Pém (88. Plachý).
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Plachý, J. Vlach, K. Plachá.