20212223242526
2728293031

10. květen 2015 20:40

Deset gólů v derby, Žalud přidal další hattrick !!!

Po vítězné dohrávce s Tetínem se Čechie v neděli vypravila dobývat Hudlice. Podobně jako v předešlých dvou zápasech však začala hodně ospale a domácí hráči se tak brzy chopili šance... Již v 11. minutě Merhout v brance po špatném odkopu napravil svoji chybu výborným zákrokem tváří v tvář Tikovskému. Než se ale zadáci hostí stačili vzpamatovat, míč vrátil do branky L. Bergman - 1:0. Po čtvrthodině hry trefil z hranice šestnáctky pravou tyč hostující branky Tikovský a Čechie se stále marně na hrací ploše hledala... Když Merhout v 18. minutě nedokázal po rohu Hudlic vyrazit míč z malého vápna, pohotový Tikovský hlavičkou vsítil druhý gól - 2:0. Nebylo divu, že pokyn hostujícího trenéra Rosenbauma byl hodně stručný - BUDÍČEK !!! Čechie se na chvilku skutečně „probudila" a po centrovaném trestném kopu Kroba snížil hlavou Žalud - 2:1. Jenže hosté po této brance znovu (a tentokrát hodně tvrdě) „usnuli" a po nedorozumění obrany s brankářem vsítil Tikovský asi nejlacinější gól své dosavadní kariéry do soupeřovy branky - 3:1. Po půlhodině hry vytáhl Merhout dobrý zákrok po střele Tikovského, kterou s námahou vytlačil na roh. Rohový kop se zahrával brzy také na opačné straně. Spurného centr prolétl skrze malé vápno až k Vlčkovi, svůj den neměl ani domácí gólman a Vlček hlavou snížil - 3:2. Ve 35. minutě se do hostující svatyně místo zraněného Merhouta musel postavit z Lužců ještě nedoléčený Budín... Hosté v závěru první půle hru vyrovnali a po krásné střele Spurného byli blízko vyrovnání. Míč však těsně minul levou šibenici Sklenářovy branky. Budín měl v brance poté hodně práce s nebezpečnou hlavičkou L. Bergmana. Běžela poslední minuta prvního poločasu a Čechie se dočkala vyrovnání. Nejistý zákrok gólmana Hudlic tentokrát potrestal dorážkou P. Pelc - 3:3.
Ve druhém dějství měli hosté o poznání více sil než domácí a tento fakt se také začal projevovat na skóre utkání. V 52. minutě unikl po pravé straně Patera, z brankové čáry dokázal přesně odcentrovat a na přetažený míč zareagoval Žalud hlavičkující do tyče, od níž se míč odrazil do sítě - 3:4. Podobnou akci vymysleli stejní aktéři za další čtyři minuty, ale rozběhnutý Žalud, tentokrát ze značky pokutového kopu, napálil po Paterově přihrávce míč bombou již bez gólového efektu pouze do břevna! Hosté začínali mít jasně navrch a v rozmezí mezi 57. a 61. minutou se celkem třikrát, pro domácí nebezpečně, zastřeloval Krob. Střelbu z dálky si po delší době vyzkoušeli také domácí, ale Budín Skleničkovu ránu zneškodnil. V 69. minutě se Čechie dostala do dvoubrankového vedení. Krobův rohový kop dorážel kuriózně u zadní tyče stehnem Žalud - 3:5. Příliš otevřená hra hostujícího celku byla za tohoto stavu divácky atraktivní, ale takticky nebezpečná. To Čechie poznala poměrně brzy, když brejkovou situaci v přečíslení využil střídající Lommer - 4:5. Zápas tak ani zdaleka nebyl rozhodnut a bylo jasné, že uklidnění do hostujících řad by přinesl další gól v Sklenářově síti. Jako první zkoušel pojistit výsledek prudkou ranou Patera, ale brankář Hudlic byl připraven. Jestliže se v dohrávce s Tetínem podařil Čechii v závěru utkání husarský kousek při dvojím střídání, pak trenér Rosenbaum měl šťastnou ruku také v derby... V 88. minutě poslal do hry Zábranského a jeho první kontakt s míčem po Paterově přihrávce byl gólový - 4:6. V poslední minutě utkání vyběhl na trávník ještě M. Kohout a chybělo jen málo, aby se také on v posledních vteřinách, na góly bohatého derby, zapsal do listiny střelců...

Další utkání sehraje ČECHIE v NEDĚLI (17. května 2015) od 17:00 hodin na domácím hřišti proti „B" týmu zdické Olympie.
Přijďte nás opět povzbudit !!!

Hudlice - Nový Jáchymov 4:6 (3:3)
Branky: Žalud 3, Vlček, Pelc, Zábranský. Rozhodčí: Vlachopulos. ŽK: Vlček. Diváků: 150.
Sestava: Merhout (35. Budín) - Odeesho Yaqo, Cimpa, Krákora, P. Pelc - Patera, Krob, Vlček, L. Bartoš (88. Zábranksý) - Spurný, Žalud (90. M. Kohout).
Další hráči připravení do hry: P. Milfait, M. Plachý.
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, L. Juppa, M. Plachý, M. Pelc, K. Plachá.