20212223242526
2728293031

17. květen 2015 20:57

Šest gólů v soupeřově síti bylo tentokrát hodně málo...

V roli odsouzence čekajícího na popravu přijelo v neděli do Nového Jáchymova zdické „béčko" pouze s devíti hráči a jedním pomezním rozhodčím. Čechie se však s rolí kata smiřovala hodně těžce a hráčům dlouho trvalo, než tento fakt přijali... Nudný a nepřesný fotbal v podání domácích trval více než čtvrthodinu a z tohoto obrazu hry vybočila snad jedině nepřesná střela P. Pelce. Namísto brankostroje tak diváci stále sledovali marné dobývání zdické šestnáctky a spásné odkopy zadáků Olympie... Až ve 20. minutě otevřel skóre střelou k tyči Patera - 1:0. Dalších deset minut se na hrací ploše neudálo takřka nic zajímavého a za zmínku stála pouze chytrá dalekonosná Krobova střela z 31. minuty, kterou gólman hostí s námahou vytlačil nad břevno. Druhý gól tak při dvojnásobné přesile vstřelil až ve 34. minutě „naštvaný" kapitán Spurný, jehož bomba skončila v pravé šibenici zdické svatyně - 2:0. Góly ale ke konci první půle začaly přece jen padat... Žalud ve 36. minutě vysunul Péma a na jeho milimetrový prudký centr vyskočil Spurný, který, tentokrát hlavou, nekompromisně znovu skóroval - 3:0. Po Paterově kličkované ve velkém vápně se k míči dostal Pém a po dobře mířené střele k tyči se mohl zapsat také on na listinu „popravčí" čety - 4:0. Poslední úder v prvním dějství zasadil soupeři hlavou Žalud, který zužitkoval přesný centr Vlčka - 5:0.
Kdo čekal, že brankové hody budou po změně stran pokračovat, byl zklamán. Po hodině hry se sice po Spurného přihrávce prosadil skluzem v dorážce střídající Kohout, to ale bylo vše - 6:0. Domácí hráči si v poslední půlhodině na hrací ploše již skóre nevylepšili a oba soupeři spíše vyčkávali, až na časomíře u potoka naskočí zelená „devadesátka"...

Další utkání sehraje ČECHIE v NEDĚLI (24. května 2015) od 14:00 hodin v Nižboru "Za rybníky" s místním „B" týmem.