20212223242526
2728293031

24. květen 2015 21:02

Výhra v Nižboru znamená, že je stále o co hrát...

Na hrbolatém terénu nižborského fotbalového areálu „Za rybníky" čekal Čechii v neděli odpoledne další zápas III. třídy. Domácí rezerva toužila po tom bodovat a hosté dobře věděli, že je ani po sobotních místních pivních slavnostech nečeká u Habrového potoka snadné utkání...
Čechie ale začala zápas dobře. Už na začátku třetí minuty poslal prudký centr do šestnáctky Pém, míč na penaltovém „puntíku" netrefil Žalud a bezprostředně poté Spurný překopl i záchytnou síť. Neproměněná šance hosty nijak nerozházela a za další dvě minuty mohli poprvé jásat. Přesný Paterův centr na vzdálenější tyči „uklidil" do sítě hlavičkující Žalud - 0:1. Ve 13. minutě vyrobili hrubku domácí zadáci, míč k jejich smůle stále sledoval kapitán Spurný a vysunutému brankáři nedal přízemní střelou k levé tyči žádnou šanci - 0:2. Na opačné straně naopak zaváhání hostujících zadáků napravil včasným vyběhnutím gólman Budín! Ve 41. minutě napřáhl z 30 m Spurný a nižborský gólman měl s jeho bombou plné ruce práce. Co se nepovedlo z dálky, povedlo se Spurnému hned za další dvě minuty o pár metrů blíže. To mu Žalud šikovně přiťukl míč na hranici šestnáctky a Spurného lob byl gólový - 0:3.
Do druhého dějství si tak Čechie přinesla tříbrankový náskok, který nechtěla ztratit. Nižbor se jen těžce dostával na dostřel Budínovy branky a hosté měli hru pod kontrolou. V 66. minutě pálil z trestňáku do gólmana Krob, slibnou příležitost vzápětí propásl na malém vápně Spurný a následná „mela" před brankovou čárou skončila pro domácí bez pohromy.... Největší příležitost měli domácí v 69. minutě. Centrovaný míč do šestnáctky hostující brankář sice vyrazil, ale sudí Pánek viděl zároveň faul Cimpy... Sevaldovi však Budín penaltu chytil a stále držel nulu na svém kontě! Čechie se blýskla v 73. minutě, kdy pohlednou akci zakončoval bombou, nezvykle levačkou přímo z voleje Pelc, ale gólman domácích byl připraven. Nižborští mohli korigovat deset minut před koncem, jenže fatální kiks obrany Čechie ve středovém kruhu nepotrestal v osamoceném úniku Nejedlý, který netrefil branku.
V posledních minutách již Čechie kontrolovala hru a zaslouženě si z Nižboru odvezla tři mistrovské body.

Další utkání sehraje ČECHIE v NEDĚLI (31. května 2015) od 17:00 hodin na domácím hřišti proti „B" týmu FK Králův Dvůr. Důležitost tohoto zápasu při pohledu do tabulky není třeba připomínat...V Novém Jáchymově se tak očekává „návštěva jara" !!!