20212223242526
2728293031

31. květen 2015 21:24

Čechie padla - vidina případného postupu ztratila reálné obrysy

Karty byly před očekávaným zápasem rozdány do rukou domácích naprosto jasně. Reálnou možnost postupu si Čechie mohla uchovat jedině v případě výhry nad posíleným „B"  týmem králodvorských Cábelíků. V jeho sestavě se tak objevila dvě jména ze soupisky „A" týmu - Petr Dochtor a také kapitán Milan Petr.
Utkání začalo před rekordní návštěvou ve vysokém tempu a jako první zahrozili domácí. Chytře zahraný rohový kop Kroba již ve 4. minutě nadělal pořádné starosti brankáři Exnerovi. Byl to právě domácí záložník, který za dalších deset minut fauloval před vlastní šestnáctkou a hosté měli výhodu trestného kopu ze vzdálenosti 18 metrů. Na přímo výstavní střelu Petra do šibenice by nedosáhl ani Gianluigi Buffon v době své největší slávy - 0:1. Čechie pod tíhou faktu, že musí v utkání proti silnému soupeři vyhrát, nesložila zbraně a odpověděla rychlým brejkem ve 22. minutě. Patera naservíroval míč Spurnému, jenže jeho střela mířila těsně nad! Ve 26. minutě tak udeřilo na opačné straně. Neobsazený Petr Svoboda propálil přízemní střelou Budína a bylo to 0:2. Čechie měla v dalších pěti minutách herně mírně navrch, ale gólově se neprosadila ani z trestných kopů. Ten Krobův z 20 m mířil do zdi soupeře, Spurného z 26 m zase nad branku... Další trestňák Kroba ze strany pozorný gólman Exner vyrazil před sebe, ale Cimpa mířil v dorážce mimo tyče. Největší příležitost ke zkorigování výsledku tak měli domácí pět minut před přestávkou. Vlček zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování Žaluda, ten však nedokázal z metru v tlačenici na brankové čáře procpat míč do sítě!
Domácím zbýval poločas na to, aby se pokusili o „malý zázrak". V 50. minutě pálil po rychlé akci z úhlu pouze do gólmana Vlček, trestný kop Kroba z velké dálky byl hodně prudký, ale bohužel pro domácí jen o vlásek minul branku hostí... Hra „hop nebo trop" pokračovala, a tak se do šancí logicky dostával i fotbalově vyspělý soupeř. V 58. minutě Budín skvěle vychytal Eliáška a udržel tak domácím naději... Po hodině hry pak scházelo více klidu na značce pokutového kopu P. Pelcovi, který mířil nepřesně a jeho šance po gólu doslova volala. Zdramatizovat utkání mohl nařízený pokutový kop za faul Vavřiny na Pateru v 66. minutě. Domácí kanonýr Žalud ale na Exnera nevyzrál a ten jeho ránu vyrazil... Když se v 71. minutě vydal do šestnáctky Čechie Opl a prostřelil Budína potřetí, bylo jasné, že se „malý zázrak" v areálu Čechie nezrodí, natožpak velký - 0:3. Sympatická snaha domácího týmu byla odměněna v 78. minutě. To se Krob nádherně trefil z úctyhodných 30 metrů střelou po zemi přesně k pravé tyči Exnerovy branky - 1:3. Za dalších pět minut už hosté znovu vedli o tři branky. Hlavička Eliáška byla gólová - 1:4. Svůj druhý gól v zápase pak zaznamenal v 86. minutě dorážkou zblízka hbitý Petr Svoboda a bylo to 1:5. Stejnou podobu výsledku z podzimního utkání obou soupeřů pak dal Michal Vlček. Ten v 87. minutě proměnil pokutový kop po faulu na Zábranského - 5:2.
Čechie tak po devadesáti minutách mohla poděkovat příznivcům za jejich podporu a uznat fotbalové kvality soupeře...

Poslední utkání sezóny sehraje ČECHIE v NEDĚLI (14. června 2015) od 17:00 hodin na domácím trávníku proti Vysokému Újezdu.