2728293031

23. srpen 2015 20:31

Na úvod vítězné drama až do konce, stará garda slavila také úspěch

Čechie vstoupila do nové mistrovské sezóny s prořídlou sestavou, ale vítězně.

Již ve 2. minutě střílel domácí Hnátek a Budín v brance Čechie musel poprvé zasahovat. Na opačné straně nejprve „nesedla" střela Spurnému, hostující kapitán zanedlouho pálil mnohem nebezpečněji, jenže o kousek vedle... Běžela 21. minuta a laxnost v řadách hostů potrestal přesnou trefou domácí Baka - 1:0. Hosté odpověděli pohlednou akcí a po přesné přihrávce L. Bartoše odmítl vyrovnání střelou nad branku v dobré pozici číhající Žalud! Domácí tým praktikoval systém dlouhých nákopů a s podporou větru se tak hostující obrana měla co ohánět... Pozorný Budín po jednom z takových útoků doslova sebral míč z kopačky Hnátkovi, zakrátko si poradil i s hlavičkou domácího útočníka. Po půlhodině hry fauloval těsně před šestnáctkou Cimpa, jenže Barták naložil s nařízeným trestným kopem, naštěstí pro hosty, mizerně. A byl to právě stoper domácího celku, který po chvilce stal opět smutným hrdinou. Tentokrát si srazil prudkou přihrávku Spurného do vlastní sítě - 1:1. Hosté se, na rozdíl od domácích, snažili o kombinační hru a po zásluze byli také odměněni. Přesný pas Kroba zpracoval Spurný a na konci akce byl zakončující Žalud - 1:2. Střelec druhého gólu Čechie mohl skórovat ještě minutu před přestávkou po rychlé akci Pelce, jenže mířil vedle...
Po změně stran měla Čechie ideální příležitost zvýšit vedení, jenže penaltové prokletí z posledních zápasů tentokrát potvrdil kapitán Spurný. Po faulu na F. Bartoše jeho střelu gólman Sloup vyrazil! Na opačné straně byl Budín opět rychlejší než Hnátek a míč opět skončil v jeho rukavicích. V 67. minutě šla Čechie do dvoubrankového vedení. Trestný kop z 25 metrů poslal Krob nepřipravenému brankáři domácích, který se teprve chystal stavět obrannou zeď, do sítě - 1:3. V 71. minutě Budín skvělým zákrokem vychytal domácího střelce Kaila, ale jeho zákrok ztratil váhu již za tři minuty. To nabuzení domácí zacentrovali do šestnáctky hostů a míč do sítě dopravil kapitán Barták, který tak odčinil vlastní gól - 2:3. Rozehnat obavy před případným vyrovnáním mohl také muž s kapitánskou páskou na ruce v barvách Čechie, který se dostal až před gólmana Sloupa, ale nedokázal jej překonat. Po Krobově centru se neujala ani hlavička Žaluda a zápas byl stále otevřený. Vysoký Újezd stále praktikoval hru dlouhých nákopů a jeho gólman tak byl zcela jistě mužem, který se během 90 minut nejvícekrát dotkl míče... Pojistku výsledku mohl přidat v 84. minutě Patera, ale mířil nad břevno. Po chvilce měl tutovku na noze i F. Bartoš, jenže gólman Sloup byl proti... Až v 88. minutě se k velkému sólu z vlastní poloviny odhodlal Spurný, který udělal kličku i vysunutému gólmanovi a míč doslova „dovezl" do opuštěné branky 2:4. Jakkoliv se mohlo zdát, že je zápas rozhodnutý, opak byl pravdou. Nesoustředěnost hráčů Čechie zapříčinila, že již za pár vteřin opět inkasovala. Střelcem gólu byl Hnátek - 3:4. Poslední okamžiky utkání již hosté z taktických důvodů odehráli u rohového praporku a od golfového areálu si tak odvážejí první mistrovské body!

Druhé utkání sehraje ČECHIE v NEDĚLI
(30. srpna 2015) od 17:00 hodin na domácím hřišti proti nováčkovi soutěže ze Srbska!

Přijďte nás opět povzbudit !!!

Vysoký Újezd - Nový Jáchymov 3:4 (1:2)
Branky: Žalud, Krob, Spurný, vlastní. Rozhodčí: Krupa. ŽK: Cimpa, Krob. Diváků: 60.
Sestava: Budín - Odeesho Yaqo, Cimpa, Krákora, P. Pelc - Patera, Krob, Spurný, L. Bartoš -  Žalud, F. Bartoš.
Další hráči připravení do hry: M. Plachý, L. Juppa.
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Plachý, M. Pelc.

Výsledky turnaje starých gard - 22. srpna 2015 - Memoriál Františka Spurného (5. ročník):

Čechie A - Čechie B 5:2, - Tmaň 3:2, - Č. Budějovice 2:1;
Čechie B - Tmaň 3:2, - Č. Budějovice 4:2; Tmaň - Č. Budějovice 7:2.

Konečné pořadí:

1. místo
- Čechie Nový Jáchymov A - 3-0-0, skóre 10:5, 9 bodů, 2. místo - Čechie Nový Jáchymov B - 2-0-1, skóre 9:9, 6 bodů, 3. místo - VČS Tmaň - 1-0-2, skóre 11:8, 3 body, 4. místo - SKP České Budějovice - 0-0-3, skóre 5:13, 0 bodů.

Zápasy řídila trojice rozhodčích OFS Beroun: Pos, Chvátal, Koza. Turnaj sponzorovala firma FORTE (F. Voříšek).