20212223242526
2728293031

06. září 2015 21:21

Dva poločasy jako den a noc, tři body ale Čechie má

Až příliš snadný začátek na hřišti nováčka soutěže! Běžela teprve 39. vteřina utkání, když se po Spurného přihrávce poprvé do domácí sítě trefil Žalud - 0:1. Chladné počasí, nerovný terén a především silný vítr, to byly hlavní atributy nedělního zápasu na Mořině. Čechie v úvodu zápasu svého soupeře doslova přitlačila k pokutovému území a zdálo se, že je otázkou času, kdy začne skóre narůstat... Ve 4. minutě orazítkoval břevno Dekařovy branky přímo z rohového kopu Krob. Po akci Spurného s Paterou měl před sebou „loženku" Žalud, jenže na míč u pravé tyče nedosáhl... Ve 13. minutě už Čechie opět jásala. Z 22 metrů se do šibenice trefil Krob - 0:2. Vlčkův slogan „vítr z nás dělá fotbalisty, pánové" na střídačce pobavil v tu chvíli nejen náhradníky hostujícího týmu... Po půlhodině hry byl v pokutovém území faulován F. Bartoš a nařízenou penaltu proměnil Krob - 0:3. Jakkoliv se mohlo zdát, že Čechie s větrem v zádech přidá další branky, nestalo se... Naopak do ojedinělé šance se dostali domácí a své kvality musel po střele Maryana prokázat gólman Budín!
Jako den a noc, přesně s takovým rozdílem pak pokračoval poločas druhý... Hosté se fotbalově doslova trápili a snad i s vědomím, že se nemůže nic vážného přihodit, přenechali iniciativu soupeři. Nebylo divu, že v 56. minutě se domácí dočkali první branky. Po rychlém brejku dorážel míč odražený od břevna z hranice šestnáctky Maryan - 1:3. Promarněná šance L. Bartoše na opačné straně hřiště v následující minutě pouze nakrátko připomněla hostující pohodu z prvního poločasu... To bylo směrem k brance Mořiny, bohužel, vše a po zbytek zápasu hosté zcela vypadli z rytmu. Když za pomoci větru z velké dálky od postranní čáry poslal míč na branku Kárník, bylo hostům ještě hůře. Míč zapadl odrazem od tyče do branky a bylo to už jen 2:3. Houževnatý domácí celek se snažil o vyrovnání, které se však nekonalo a hosté si z Mořiny po rozpačitém výkonu nakonec tři body přece jen odvezli...