20212223242526
2728293031

13. září 2015 21:23

V roli střelce tentokrát Filip Bartoš

Až příliš bezstarostně vstoupila Čechie do utkání dosud neporažených týmů a její laxní přístup se jí také brzy vymstil... Byli to hosté, pověstní svojí agresivní hrou, kteří ke svému důrazu v první čtvrthodině přidali zápal do hry a v úvodu zápasu byli lepším celkem. Varováním pro domácí byla v 11. minutě střela Kučery, kterou Juppa vyrazil v poslední chvíli na roh. Čechie však tento střelecký pokus nebrala vážně, a tak není divu, že za zády jejího gólmana brzy přistála sražená střela Pixy. To běžela 23. minuta zápasu - 0:1. Domácí se naštěstí hodně rychle vzpamatovali a jejich odpověď byla bleskurychlá. Gólmana Hnátka prostřelil ve 24. minutě přízemní ranou Žalud - 1:1. Za další čtyři minuty už Čechie vedla. Odeesho Yaqo vyslal přesný dlouhý pas do levého křídla Lukáši Bartošovi, ten přesným centrem vybídl ke skórování svého mladšího bratra Filipa, jenž zblízka zakončil - 2:1. Domácí se po této brance konečně uklidnili a převzali taktovku utkání. Horko před brankou Lužců bylo vzápětí po rohových kopech Kroba, kdy nejprve hlavičkoval nebezpečně Cimpa a poté i Žalud. Ve 38. minutě poslal milimetrový dlouhý pas Paterovi do pravé strany Krob. I když se Patera napoprvé proti Hnátkovi neprosadil, s odraženým míčem si už počínal mazácky a přesnou přihrávkou dopřál F. Bartošovi druhý gól - 3:1. Krobovy pasy byly i nadále výstavní a Čechie z nich mohla brankově těžit... Další centr domácího záložníka si zpracoval F. Bartoš, zacentroval na Žaluda a v domácím táboře bylo ještě veseleji - 4:1. Účet prvního poločasu mohl podtrhnout nejprve kapitán Spurný, jehož rána z trestného kopu orazítkovala tyč a po něm Žalud, který odražený míč poslal nad branku!
Také začátek druhého poločasu zastihl hráče Čechie nekoncentrované na hru a trest visel dobrých deset minut ve vzduchu. Hlavička osamoceného Duška, naštěstí pro domácí, byla ve vyložené šanci nejlepšího hráče hostí nepřesná... Běžela 71. minuta a v ní přišla opět ukázková bratrská spolupráce. Lukáš zacentroval a Filip dokončil svůj první hattrick v novojáchymovském dresu - 5:1! Územní převaha domácích sílila i po střídání v domácím táboře. Vlček v dobré pozici trefil gólmana, na opačné straně se zase blýskl skvělým zákrokem Juppa, který doslova „vyndal" zpod břevna gól hlavičkujícímu Špačkovi... Osm minut před koncem se gólu dočkal také Spurný - 6:1. Domácí kapitán mohl další gól přidat vzápětí z dobrých 35 metrů, jenže znovu trefil brankovou konstrukci, tentokrát břevno!
Po ospalém začátku si tak Čechie nakonec připsala jednoznačné a zasloužené vítězství.

Další zápas sehraje ČECHIE v sobotu 19. září od 16:30 hodin u Berounky, přesněji na půdě Ostrovanu Zadní Třebaň. Přijeďte Čechii znovu povzbudit!

Nový Jáchymov - Lužce 6:1 (4:1)
Branky: F. Bartoš 3, Žalud 2, Spurný. Rozhodčí: Kros. ŽK: Odeesho Yaqo. Diváků: 150.
Sestava: Juppa - Havel, Cimpa, Krákora, Odeesho Yaqo - Patera, Krob (73. Vlček), Spurný, L. Bartoš - Žalud (78. Kohout), F. Bartoš (88. Plachý).
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Plachý, P. Cihelka, K. Plachá.

e-mail: p.milfait@atlas.cz