20212223242526
2728293031

29. září 2015 07:19

První ztráta, nečekaně na Tmani

Kdo viděl zápas „zdecimované" a po většinu utkání odevzdané Tmaně v Hudlicích (20.září - 2:2), musel nabýt dojmu, že Čechie v dalším kole přiveze ze hřiště tohoto soupeře povinné tři body...
Hosté začali utkání náporem. Už v 5. minutě střílel z hranice šestnáctky do gólmana F. Bartoš, po chvilce se po centru Patery dostal k míči Žalud, ale pálil nad. V 11. min. se neujal ani druhý střelecký pokus F. Bartoše, který vytáhl domácí gólman na roh, a vedle branky zamířil pak střelecký pokus Patery po centru Spurného. Čechie se do vyložených šancí v první půli dostávala ojediněle, branku soupeře ohrožovala spíše ze střední vzdálenosti, a tak jí po půlhodině hry přišel náramně vhod vlastní gól soupeře. Spurný zacentroval od postranní čáry a tmaňský Malík se nešťastně zapsal do listiny střelců - 0:1. Domácí se v prvním poločasu dostávali přes půlící čáru pouze sporadicky, přesto si vytvořili jednu vyloženou šanci. To „foukl" hostujícím zadákům z půlící čáry Smíšek, Juppa v brance hostí mu na hranici šestnáctky zmenšil střelecký úhel a dobře udělal, neboť střela šikovného tmaňského hráče o metr minula pravou tyč jeho branky!
Kdo čekal, že ve druhém poločase Čechie konečně zamíří do černého, byl zklamán... Domácí po změně stran hru vyrovnali a už v 51. minutě Juppa doslova zázračně chytil špunty svých kopaček jistý gól soupeře! Po chvilce se na druhé straně řítil sám k brance Žalud, ale své sólo zakončil nepřesnou střelou! Po Spurného centru v další minutě pálil bez přípravy z voleje levačkou Krob, ale ani jeho „utažená" střela zpoza šestnáctky mezi tyčemi neskončila. Čechie v poli i nadále poměrně dobře kombinovala, ale její bezradnost a nemohoucnost v pokutovém území soupeře byla tentokrát až zarážející... To dokumentoval po rychlé akci Odeesha Yaqo se Žaludem zakončující kapitán Spurný, jehož levačka z hranice malého vápna mířila vysoko nad branku! Hosté tak pohrdali dobrými příležitostmi, až zákonitě přišel trest. Po rohovém kopu na opačné straně se na hranici šestnáctky odpoutal Smíšek a jeho volej byl ukázkový. Střela hbitého záložníka VČS se od pravé tyče odrazila do sítě - 1:1. Špatné řešení pak z rychlého brejku nalezl F. Bartoš, který namísto zakončení nepřesně přihrával Žaludovi a bylo po další velké šanci... Největším nebezpečím pro domácího gólmana tak byly rohové kopy Kroba přímo zahrávané do branky, které však Šlégr zlikvidoval. Když se neujala ani hlavička Cimpy pět minut před koncem, blížilo se to, co si Čechie nechtěla před utkáním vůbec připustit. Zápas dospěl do svého remízového konce a Čechie tak poprvé v nové sezóně na vítězství nedosáhla...

Další utkání sehraje ČECHIE v NEDĚLI (4. října 2015) od 16 hodin na domácím trávníku proti „B" týmu z Nižboru.